مطالب آموزشی حسابداری
فرآیند شکل گیری آبشار اطلاعاتی
دسامبر 7, 2016
مطالب آموزشی روانشناسی و مشاوره
خانواده درمانی | تکنیک های خانواده درمانی
دسامبر 7, 2016
مطالب آموزشی روانشناسی و مشاوره

مطالب آموزشی روانشناسی و مشاوره

ازدواج پيمان مقدسي است كه از طريق آن خانواده تشكيل مي­ شود و تقريبا از ابتداي زندگي انسان در تمام زمانها و مكانها در ميان اقوام و ملل و جوامع وجود داشته و مورد تأكيد بيشتر اديان بوده است. آن را پيوند مطلوب انساني دانسته ­اند كه به زندگي افراد معنا مي­ بخشد. پژوهش­هاي مختلف نيز به اين امر اشاره كرده اند كه ازدواج موفق موجب مي­شود افراد شادتر، با نشاط تر و سالمتر زندگي كنند. سازمان جهاني بهداشت نيز خانواده را به عنوان عامل اجتماعي اوليه در افزايش سلامت و بهزيستي معرفي كرده است.

در فرهنگ­های مختلف نظرات درباره­ی اینکه یک خانواده چیست و ساختار آن باید چگونه باشد متفاوت بوده است و همواره در تغییر. در آمریکا خانواده ها از زمان ورود اولین سکنه به سواحل دنیای جدید پیوسته در حال تغییر و تحول بوده است. از نظر بعضی ها خانواده خویشاوندان تنی را در بر می گیرد، در حالی که برخی دیگر بر این باورند که خانواده شامل افرادی است که با یکدیگر ارتباط عاطفی و روانی دارند و بعضی دیگر معتقدند که خانواده مجموعه ی افرادی است که در یک منزل یا یک محله زندگی می کنند در حقیقت خانواده فاقد تعریف مشخصی است و از نظر گروه های فرهنگی مختلف تعاریف متفاوتی دارد. حصول به یک اتفاق نظر درباره ی ساختار متشکله ی یک خانواده، دشوار است در تبین تعریف یک خانواده باید هر دو رشته عوامل فراگیر و انحصاری مد نظر قرار گیرد.

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.