موضوعات پایان نامه و تحقیق در زمینه جامعه شناسی
موضوعات پایان نامه جامعه شناسی | بخش اول
سپتامبر 15, 2014
موضوعات پایان نامه و تحقیق در زمینه مهندسی صنایع
موضوعات پایان نامه زنجیره تامین و تصمیم گیری چند معیاری
سپتامبر 16, 2014
موضوعات پایان نامه و تحقیق در زمینه مهندسی صنایع

موضوعات پایان نامه و تحقیق در زمینه مهندسی صنایع

ارائه روشی جهت پیش­بینی و انتخاب سیاست مناسب نگهداری و تعمیرات تجهیزات نفتی به کمک داده کاوی:

برای بسیاری از متخصصان حوزه نگهداری و تعمیرات (نت) این مسئله همواره جای سوال است که چه زمانی و با چه رویکردی (پیشگیرانه/ رویدادی/ بر حسب خرابی) به تعمیر یک دستگاه بپردازند. شرکت­های نفتی با در اختیار داشتن سایت­های متعددی که می­بایست پاسخگوی فعالیتهای بی­شماری باشد همواره با این چالش اساسی روبرو است که چگونه می­توان به سلامت تجهیزات به نحوی پرداخت که بتوان عملکرد اجرایی را به حداکثر رساند و نیز در تلاشی به کمینه ساختن هزینه­ها در این حوزه پرداخت. برای اجرای این امر پیشنهاد می­شود از روش­های داده کاوی که مبتنی بر واقعیت های نهفته در داده حکایت دارند. بر این اساس روش داده کاوی سیستم استنتاج فازی عصبی انطباقی[۱] می­تواند در این زمینه مناسب تلقی گردد.

ارائه مدل برنامه­ریزی ریاضی بهینه سازی پایدار سیاست نگهداری و تعمیرات با هدف افزایش رضایت، کاهش هزینه و توقف تولید:

نکته مهم و حائز اهمیت در استفاده از داده­های آماری که در فرآیند تخمین پارامترهای چرخه عمر تجهیز استفاده می­شود، معمولاً دارای نوسانات و پرش های زیادی است. همچنین با گذر زمان، نمی­توان انتظار داشت که پارامترهای قبلی برای حالت جدید همچنان موثر باشند. بر این اساس، موضوع پیشنهادی درصدد است به کمک برآورد پایدار[۲] و نیز روشهای بهینه-سازی پایدار به بررسی نحوه بهبود یک مدل ریاضی چندهدفه بپردازد. این مدل نیز درصدد خواهد بود تا به بهینگی مناسبی بین چندین هدف متناقض بپردازد.

ارائه مدل جهت بررسی نقشه اثرگذاری عوامل موثر بر موفقیت و شکست سیستم­های مدیریت نگهداری و تعمیرات در سازمان­های نفتی:

یکی از مهمترین مسائل در سازمان­ها که می­تواند به شدت بر بهره­وری آنها موثر باشد، استفاده از رویکرد فرآیند گرایی و مدیریت موثر نگهداری و تعمیرات در برخورد با مسائل به جای وظیفه گرایی در این حوزه است. در این شرایط لازم است تا چنین قابلیتی به سازمان­ها افزوده گردد لیکن عوامل مختلفی می­توانند به عنوان عوامل کلیدی موفقیت یا کلیدی شکست مطرح گردند لیکن آنچه که مهم است تعیین نقشه­ای است که بتواند به مدیران سازمان­ها این دانش را بدهد که برای موفقیت اجرای چنین سیستمی باید چه عواملی را تحت تاثیر قرار دهند و برای جلوگیری از شکست نیز چه عواملی و با چه وزنی باید دچار تغییر گردند. استفاده از تکنیک ویکور فازی[۳]، اجازه چنین مانوری را خواهد داد.

برای دریافت موضوعات جدیدتر و کامل تر و  مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

ضمنا این بخش تازه افتتاح شده است و در آینده نزدیک پربارتر خواهد بود. پس دوباره به ما سر بزنید.

 

[۱] Adaptive neuro-fuzzy inference system (ANFIS)

[۲] Robust estimators

[۳] Fuzzy vikor

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.