موضوعات پایان نامه مهندسی کامپیوتر | شبکه بی سیم حسگر
موضوعات پایان نامه مهندسی کامپیوتر | شبکه بی سیم حسگر
اکتبر 22, 2014
پیشینه و تعریف حقوق بشر
پیشینه و تعریف حقوق بشر
اکتبر 22, 2014
موضوعات پایان نامه مدیریت زنجیره تامین و تولید

موضوعات پایان نامه مدیریت زنجیره تامین و تولید

ارایه یک مدل سه سطحی با اطلاعات ناقص غیرقطعی زنجیره تامین بین مشتری و تولیدکننده و توزیع کننده: بررسی نیازها، سودها و تولیدات[۱] 

یکی از مشکلات مهم در زنجیره آن است که تولیدکننده با لایه ای به نام توزیع کننده مواجه است که اجازه نمی دهد به سادگی نیازهای مشتری را درک نماید و نیز از سوی دیگری نیز تولیدکننده با تولید خود ممکن است بر خلاف تصور خود، بازار خود را از دست دهد و نیز خرده فروشان با تدارک دیگر محصولات، ذائقه مشتریان خود را تغییر دهد. به عبارت بهتر مشتری به دنبال نیاز خود است، در چنین شرایطی اگر خرده فروش قصد داشته باشد (که غالباً ندارد) که به یک مجموعه تولید کننده متعهد بماند، محصولات تولید کننده خاصی را توصیه می نماید و حتی در صورت عدم پذیرش مشتری، اطلاعات را به تولیدکننده می رساند و در شرایطی که چنین وابستگی ای نداشته باشد، محصولات رقبا را پیشنهاد می­نماید. در چنین شرایطی است که تولید کننده با دانستن اطلاعات ناقصی از زنجیره ها و تولید کنندگان رقیب باید بتواند بر اساس خواست مشتری، اطلاعات توزیع کننده و … به تدارک زنجیره خویش بپردازد و شاید نیاز باشد محصولات جدیدی را روانه بازار نماید و شاید نیاز باشد تا تولید برخی محصولات را متوقف سازد. این بازی سه سطحی در این تحقیق به کمک استفاده از الگوریتم رقابت استعماری بررسی خواهد شد.

طراحی شبکه زنجیره تامین پاسخگو –کارا برای محصولات برقی در شرایط عدم قطعیت تقاضا[۲]

این تحقیق درصدد است به کمک مفاهیم تئوری گراف و نیز استفاده از توپولوژی­های مختلف که در ادبیات حوزه زنجیره تامین مشخص است، به بررسی و تعیین توپولوژی بهینه مبادرت نماید. بهینگی در دو سمت پاسخگویی زنجیره به مشتری و نیز کارایی ارکان زنجیره در درون خود روی می­دهد و لذا با یک مدل دو هدفه روبرو خواهیم بود. بر مبنای عدم قطعیتی که در تقاضا ممکن است بر اساس رویکرد اثر شلاق چرمی رخ دهد، پیچیدگی طراحی شبکه به بیشترین حد خود خواهد رسید. لذا برای بررسی این مدل، از شبکه شکل گرفته فروش و خدمات پس از فروش شرکت گلدیران استفاده خواهد شد.

ارائه مدل برنامه ریزی زنجیره تامین با انتخاب تامین کننده در شرایط عدم قطعیت در تقاضا و نیز اطلاعات نامتقارن[۳]

زنجیره ای را فرض نمایید که یک تولیدکنندهع، یک عمده فروش و چندین تامین کننده وجود دارند. تولید کننده باید بر اساس اطلاعات موجود در تولید، میزان ضایعات در صورت تامین از هر تامین کننده، زمان ارسال هر تامین کننده، قیمت و بسیاری فاکتورهای دیگر انتخاب تامین کننده مناسب را در شرایطی انجام دهد که بتواند پاسخگوی نیاز غیرقطعی بوده و نیز این واقعیت را لحاظ نماید که اطلاعات نامتقارن بوده و لذا از توابع عضویت فازی پیروی می نماید و نمی توان با قطعیت در مورد رفتار یک تامین کننده نظر داد. استفاده از الگوریتم جهش قورباغه برای این مساله غیرخطی توصیه خواهد شد.

[۱]مقاله پایه ای برای این موضوع:

. Kebing Chen, Jiulong Shen, Meiling Feng. Disruptions management of a supply chain under strategic subsidy policy for the demand-stimulating inventory. Computers & Industrial Engineering. 2014.

[۲]مقاله پایه ای برای این موضوع:

Anna Nagurney, Min Yu, Jonas Floden, Ladimer S. Nagurney. Supply chain network competition in time-sensitive markets. Transportation Research Part E: Logistics and Transportation Review. 2014

[۳]مقاله پایه ای برای این موضوع:

Sisi Yin,Tatsushi Nishi.  A Supply Chain Planning Model with Supplier Selection under Uncertain Demands and Asymmetric Information. Variety Management in Manufacturing — Proceedings of the 47th CIRP Conference on Manufacturing Systems. 2014

کلمات کلیدی: بانک موضوع پایان نامه مدیریت زنجیره تامین ,بانک موضوعات پایان نامه مدیریت زنجیره تامین ,موضوع پایان نامه مدیریت زنجیره تامین ,موضوع جدید پایان نامه مدیریت زنجیره تامین ,موضوعات پایان نامه مدیریت زنجیره تامین ,موضوعات جدید پایان نامه مدیریت زنجیره تامین, زنجیره تامین, مدیریت زنجیره تامین.

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

2 Comments

  1. امیر گفت:

    سلام وقت شما بخیر ترجمه کامل مقاله ارایه یک مدل سه سطحی با اطلاعات ناقص غیرقطعی زنجیره تامین بین مشتری و تولیدکننده و توزیع کننده: بررسی نیازها، سودها و تولیدات[۱] را دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.