موضوعات پایان نامه و تحقیق در زمینه مهندسی صنایع
موضوعات پایان نامه هوشمندی کسب و کار
سپتامبر 16, 2014
سيستم پشتيبان تصميم گيري | DSS
سيستم پشتيبان تصميم گيري | DSS
سپتامبر 16, 2014
موضوعات پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات

موضوعات پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات

طراحی مدل ارزیابی عملکرد منابع انسانی بیمارستان ها ی دولتی بااستفاده از شبکه عصبی:

فرایند ارزیابی عملکردیکی از مهمترین فرایند توسعه منابع انسانی به شمار می رود. مهمترین عواملی که در طراحی یک فرایند ارزیابی عملکرد اثربخش لازم است مورد توجه قرار گیرند را می توان به شرح ذیل برشمرد:۱- شفاف سازی ارتباط عملکرد کارکنان با استراتژی ها و اهداف سازمان ۲- تعیین شاخصهای عملکردی جهت ارزیابی ۳-تعیین و برقراری ارتباط بین فرایند ارزیابی عملکرد با سایر فرایندهای توسعه منابع انسانی. نـظام ارزیابی عملـکـرد، یـکی از مهمترین و پایـه ای تـریـن زیـر نـظام هـای منـابع انسانی محسوب می شود ، بدیهی است که ارزیابی عملکرد کارکنان فرایندی بسیار مهم و از حساس ترین مسائلی است که مسئولان سازمانها با آن روبه‌رو هستند. این تحقیق درصدد است تا با مطالعه علل و عوامل مشخصی که می­تواند بر روی عملکرد افراد در این حوزه اثرگذار باشد بتوان در هنگام استخدام یک فرد یا در هنگام همکاری با وی، میزان عملکردهای آتی وی را پیش­بینی نمود. این عمل به کمک روش استنتاج شبکه عصبی-فازی انطباقی[۱] انجام خواهد شد تا از یک سو با متغیرهای زبانی و از سوی دیگر بتوان به مدد روشهای شبکه عصبی این مطالعه را انجام داد.

استفاده از داده ­کاوی جهت شناسایی فرآیندهای کلیدی و تعیین نقشه مهندسی فرآیندهای سازمانی[۲]:

امروزه دیگر نمی­توان انتظار داشت که تنها با داشتن برخی اطلاعات جزئی یا به کمک نقشه فرآیندهای کسب­وکار[۳] بتوان به سهولت به بهبود یا بهینگی لازم در مهندسی فرآیندهای سازمانی دست یافت. مسلماً نمی­توان با چند دلیل جزئی، یک فرآیند را بواسطه طولانی مدت، پیچیده بودن و … به عنوان نقطه آغاز انتخاب و مطمئن بود که می­توان به بهود لازم رسید. در این تحقیق، ابتدا محقق به تدوین نقشه فرآیندهای سازمانی پرداخته، به کمک تعیین شاخص­هایی در ادبیات می­تواند شاخص­های مهم فرآیندی در سازمان را تعیین نموده و با گردآوری اطلاعات مورد نیاز از فرآیندها و به کمک روشهای خوشه­بندی مشخص نماید که در هر سطح یا دپارتمان سازمانی می بایست بدنبال کدامین فرآیند رفته و با تحریک آن به بهبود لازم دست یافت.

ارائه روشی جهت پیش­بینی و انتخاب سیاست مناسب استقرار و ایجاد سایت­ های نفتی به کمک داده­ کاوی:

برای بسیاری از متخصصان حوزه طراحی سایت­های استخراج نفت (گاز)، ایجاد زیرساخت­ها و … این مسئله همواره جای سوال است که چه زمانی و با چه هزینه­ای به ایجاد یک سایت جدید بپردازند. شرکت­های نفتی با در اختیار داشتن سایت­های متعددی که می­بایست پاسخگوی فعالیت‌های بی­شماری باشد همواره با این چالش اساسی روبرو است که چگونه می­توان به احداث سایت­ها به نحوی پرداخت که بتوان عملکرد اجرایی را به حداکثر رساند و نیز در تلاشی به کمینه ساختن هزینه­ها در این حوزه پرداخت. برای اجرای این امر پیشنهاد می­شود از روش­های داده­کاوی که مبتنی بر واقعیت­های نهفته در داده حکایت دارند استفاده شود تا بتوان از رویکردهای تجربی جلوگیری نمود. بر این اساس روش داده­کاوی سیستم استنتاج فازی عصبی انطباقی[۴] می­تواند در این زمینه مناسب تلقی گردد.

استفاده از شبکه عصبی و تکنیک SVM برای ارزیابی و پیش­بینی عملکرد آتی پروژه ­ها:

مدیران پروژه ­های مختلف معتقدند که هر میزان هم که یک پروژه به دقت برنامه­ریزی شده باشد بازهم در اجرا بسیاری از عوامل می­توانند موجب بروز مشکل تلقی گردند و برنامه را منحرف نمایند. قطعاً با درایت و هوشمندی می­توان به پایش برنامه دست یافت اما بهتر به نظر می­رسد که بتوان از ابتدا برای چنین عواملی پیش­بینی­های لازم را داشت به عنوان مثال با در اختیار داشتن تعدادی از ویژگی­های اصلی هر پروژه و تعدادی پروژه انجام شده، با احساس نیاز به اجرای یک پروژه جدید، سیستم طراحی شده قادر باشد انواع انحرافات را مشخص نماید. چنین ابزاری به شدت می­تواند راهنمای مدیران پروژه­ها در بهبود برنامه­ریزی و مواجهه با عدم قطعیت تلقی گردد.

استفاده از شبکه عصبی برای تهیه برنامه نگهداری و تعمیرات مناسب دستگاه های ATM و POS بانکی:

به کمک شبکه عصبی فازی انطباقی می­توان انتظار داشت با در اختیار داشتن متغیرهای زیادی همچون میزان استفاده، تعداد دستگاههای مجاور در همان شعبه (فروشگاه)، تعداد دستگاههای بانک­های دیگر در همان اطراف، تعداد روزهای تعطیل در هفته و …، می­بایست نسبت به ارائه یک برنامه دقیق نگهداری و تعمیرات جامع[۵] در نقاط مختلف شهر پرداخت به نحوی که سطح رضایت در عین کاهش هزینه­ها لحاظ گردد. به عبرات دیگر محقق باید به این سوال پاسخ دهد که کدامین استراتژی­های نت (نگهداری و تعمیرات) می­توانند در عین کاهش هزینه­های نت و مانند آن موجب افزایش رضایت مشتری ( در اثر کاهش تعداد خرابی دستگاهها) شود.

استفاده از شبکه عصبی به همراه هوش مصنوعی برای تخصیص و تغذیه مناسب دستگاه ­های خودپرداز بانکی:

تاکنون چند بار با عدم امکان پرداخت وجه توسط دستگاه های خودپرداز مواجه شده­اید؟ مسلماً هر بانکی بر اساس سیاست­های از پیش تعیین شده خود، سقف مشخصی از اسکناس را برای تزریق به دستگاه­ های خودپرداز تعیین نموده است. س.الی که پیش می­آید آن است که بر اساس ویژگی­های استفاده از دستگاه­های خودپرداز، می­بایست مشخص گردد که کدامین دستگاه و به چه میزان تزریق داشته باشد تا کمترین مواجهه با کمبود برای مشتری رخ دهد؟ به عبارت دیگر محقق درصدد است در برابر استراتژی تقسیم برابر منابع، به تقسیم عادلانه منابع بر اساس کاهش تعداد دفعات مواجهه با کمبود بپردازد.

برای دریافت موضوعات جدیدتر و کامل تر و  مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

ضمنا این بخش تازه افتتاح شده است و در آینده نزدیک پربارتر خواهد بود. پس دوباره به ما سر بزنید.

[۱] Adaptive neuro-fuzzy inference systems (ANFIS)

[۲] Business process reengineering (BPR)

[۳] Business process map (model)

[۴] Adaptive neuro-fuzzy inference system (ANFIS)

[۵] Total preventive maintenance

کلمات کلیدی: بانک موضوع پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات -بانک موضوعات پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات – موضوع پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات -موضوع جدید پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات -موضوعات پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات – موضوعات جدید پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات – موضوعات پایان نامه مدیریت-موضوع پایان نامه مدیریت- موضوع جدید پایان نامه مدیریت-موضوعات جدید پایان نامه مدیریت-بانک موضوع پایان نامه مدیریت-بانک موضوعات پایان نامه مدیریت-موضوعات پایان نامه صنایع-موضوع پایان نامه صنایع- موضوع جدید پایان نامه صنایع-موضوعات جدید پایان نامه صنایع-بانک موضوع پایان نامه صنایع

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.