موضوعات پایان نامه عمران | گرایش سازه
موضوعات پایان نامه مهندسی عمران | گرایش سازه | بخش هشتم
سپتامبر 29, 2014
مفهوم و تعریف حقوق شهروندی
مفهوم و تعریف حقوق شهروندی
سپتامبر 29, 2014
موضوعات پایان نامه و تحقیق در زمینه مهندسی صنایع

موضوعات پایان نامه و تحقیق در زمینه مهندسی صنایع

در این بخش قصد داریم به ارائه موضوعات پایان نامه و تحقیق در زمینه مهندسی صنایع بپردازیم:

ارائه مدلی جهت در نظر گرفتن برنامه­ریزی نت پیشگیرانه در محیط جریان کارگاهی دو ماشینی با زمان نت فازی:

برنامه­های نگهداری و تعمیرات در سازمان­های تولیدی ایرانی، غالباً بر حسب نت رویدادی انجام می شود و به ندرت مشاهده می­شود که پیش­بینی این برنامه در قالب برنامه پیشگیرانه رخ دهد. سوالی که در این تحقیق بدان پاسخ داده می­شود این است که آیا می­توان برنامه تولید و نت را بنابر شرایط خاص محیط کارگاهی دو ماشینی با شرط تولید دسته­ای به نحوی برنامه­ریزی نمود که هزینه­های تولید به کمترین زمان خود برسند؟

تولید یا نت: استفاده از تئوری بازی جهت ماکزیمم نمودن مشارکت برای افزایش رضایت مشتری، کاهش توقف و تولید بیشتر:

اگر به سازمان خود به صورت وظیفه­ای نگاه کنیم، تولید موظف به تولید بیشتر و واحد نت موظف است خرابی ماشین را کمینه نماید. اگر هر دو واحد بدون توجه به محدودیت­های هم، شروع به انجام وظایف خود نمایند قطعاً به تعارض منافع منجر می­شود. مهمترین جنبه­ای که این تحقیق بدان پاسخ خواهد داد این است که اگر دو واحد مورد نظر بر اساس واقعیت­های موجود، دست به دست هم بدهند و مشارکت نمایند، چگونه و بر اساس چه سیاست­های تولید و نت می­توان به بهترین عملکرد دست یافت.

ارائه مدل جهت بررسی نقشه اثرگذاری عوامل موثر بر موفقیت و شکست سیستم­های مدیریت فرآیندی در سازمان­ها:

یکی از مهمترین مسائل در سازمان­ها که می­تواند به شدت بر بهره­وری آنها موثر باشد، استفاده از رویکرد فرآیندگرا در برخورد با مسائل به جای وظیفه-گرایی است. در این شرایط لازم است تا چنین قابلیتی به سازمان­ها افزوده گردد لیکن عوامل مختلفی می­توانند به عنوان عوامل کلیدی موفقیت یا کلیدی شکست مطرح گردند لیکن آنچه که مهم است تعیین نقشه­ای است که بتواند به مدیران سازمان­ها این دانش را بدهد که برای موفقیت چنین سیستمی باید چه عواملی را تحت تاثیر قرار دهند و برای جلوگیری از شکست نیز چه عواملی و با چه وزنی باید دچار تغییر گردند. استفاده از تکنیک ویکور فازی[۱]، اجازه چنین مانوری را خواهد داد.

[۱]Fuzzy vikor

برای دریافت موضوعات جدیدتر و کامل تر و  مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

کلمات کلیدی: بانک موضوع پایان نامه مهندسی صنایع -بانک موضوعات پایان نامه مهندسی صنایع – موضوع پایان نامه مهندسی صنایع -موضوع جدید پایان نامه مهندسی صنایع -موضوعات پایان نامه مهندسی صنایع – موضوعات جدید پایان نامه مهندسی صنایع

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

2 Comments

 1. mohammad گفت:

  با سلام
  بنده بدنبال انتخاب موضوع پايان نامه در حوزه مديريت فرايندها مي باشم..خواهشمند است در ين خصوص موضوعات بيشتري معرفي بفرماييد.
  با سپاس

  • TMRG گفت:

   با سلام و احترام

   پیغام شما دریافت شد. جهت دریافت مشاوره با شماره های ارائه شده در سایت تماس بگیرید.

   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *