موضوعات پایان نامه عمران | گرایش سازه
موضوعات پایان نامه مهندسی عمران | گرایش سازه | بخش هشتم
سپتامبر 29, 2014
مفهوم و تعریف حقوق شهروندی
مفهوم و تعریف حقوق شهروندی
سپتامبر 29, 2014
موضوعات پایان نامه و تحقیق در زمینه مهندسی صنایع

موضوعات پایان نامه و تحقیق در زمینه مهندسی صنایع

در این بخش قصد داریم به ارائه موضوعات پایان نامه و تحقیق در زمینه مهندسی صنایع بپردازیم:

ارائه مدلی جهت در نظر گرفتن برنامه­ریزی نت پیشگیرانه در محیط جریان کارگاهی دو ماشینی با زمان نت فازی:

برنامه­های نگهداری و تعمیرات در سازمان­های تولیدی ایرانی، غالباً بر حسب نت رویدادی انجام می شود و به ندرت مشاهده می­شود که پیش­بینی این برنامه در قالب برنامه پیشگیرانه رخ دهد. سوالی که در این تحقیق بدان پاسخ داده می­شود این است که آیا می­توان برنامه تولید و نت را بنابر شرایط خاص محیط کارگاهی دو ماشینی با شرط تولید دسته­ای به نحوی برنامه­ریزی نمود که هزینه­های تولید به کمترین زمان خود برسند؟

تولید یا نت: استفاده از تئوری بازی جهت ماکزیمم نمودن مشارکت برای افزایش رضایت مشتری، کاهش توقف و تولید بیشتر:

اگر به سازمان خود به صورت وظیفه­ای نگاه کنیم، تولید موظف به تولید بیشتر و واحد نت موظف است خرابی ماشین را کمینه نماید. اگر هر دو واحد بدون توجه به محدودیت­های هم، شروع به انجام وظایف خود نمایند قطعاً به تعارض منافع منجر می­شود. مهمترین جنبه­ای که این تحقیق بدان پاسخ خواهد داد این است که اگر دو واحد مورد نظر بر اساس واقعیت­های موجود، دست به دست هم بدهند و مشارکت نمایند، چگونه و بر اساس چه سیاست­های تولید و نت می­توان به بهترین عملکرد دست یافت.

ارائه مدل جهت بررسی نقشه اثرگذاری عوامل موثر بر موفقیت و شکست سیستم­های مدیریت فرآیندی در سازمان­ها:

یکی از مهمترین مسائل در سازمان­ها که می­تواند به شدت بر بهره­وری آنها موثر باشد، استفاده از رویکرد فرآیندگرا در برخورد با مسائل به جای وظیفه-گرایی است. در این شرایط لازم است تا چنین قابلیتی به سازمان­ها افزوده گردد لیکن عوامل مختلفی می­توانند به عنوان عوامل کلیدی موفقیت یا کلیدی شکست مطرح گردند لیکن آنچه که مهم است تعیین نقشه­ای است که بتواند به مدیران سازمان­ها این دانش را بدهد که برای موفقیت چنین سیستمی باید چه عواملی را تحت تاثیر قرار دهند و برای جلوگیری از شکست نیز چه عواملی و با چه وزنی باید دچار تغییر گردند. استفاده از تکنیک ویکور فازی[۱]، اجازه چنین مانوری را خواهد داد.

[۱]Fuzzy vikor

برای دریافت موضوعات جدیدتر و کامل تر و  مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

کلمات کلیدی: بانک موضوع پایان نامه مهندسی صنایع -بانک موضوعات پایان نامه مهندسی صنایع – موضوع پایان نامه مهندسی صنایع -موضوع جدید پایان نامه مهندسی صنایع -موضوعات پایان نامه مهندسی صنایع – موضوعات جدید پایان نامه مهندسی صنایع

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

2 Comments

 1. mohammad گفت:

  با سلام
  بنده بدنبال انتخاب موضوع پايان نامه در حوزه مديريت فرايندها مي باشم..خواهشمند است در ين خصوص موضوعات بيشتري معرفي بفرماييد.
  با سپاس

  • TMRG گفت:

   با سلام و احترام

   پیغام شما دریافت شد. جهت دریافت مشاوره با شماره های ارائه شده در سایت تماس بگیرید.

   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.