انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری ریاضی
موضوعات پایان نامه رشته ریاضی
سپتامبر 23, 2014
موضوعات پایان نامه و تحقیق در زمینه مهندسی صنایع
موضوعات پایان نامه مدیریت تحول
سپتامبر 23, 2014
موضوعات پایان نامه و تحقیق در زمینه مهندسی صنایع

موضوعات پایان نامه و تحقیق در زمینه مهندسی صنایع

در این بخش قصد داریم به ارائه موضوعات پایان نامه و تحقیق در زمینه مهندسی صنایع بپردازیم:

ارائه مدل ریاضی برنامه­ ریزی زمانبندی خدمت دهی پرستاران و پزشکان:

یکی از بزرگترین مشکلاتی که باید در حوزه خدمات پزشکی مورد بررسی قرار گیرد این موضوع مهم است که برنامه کاری هر یک از پرستاران در هر گروه تخصصی خاصی باید چگونه باشد. این برنامه ریزی شاید در نگاه اول ساده به نظر آید اما به واقع محدودیت­های متعددی باید در این زمنیه رعایت شوند به عنوان مثال تعداد شیفت­های شب، تعداد شیفت ­های روازنه متوالی، تعداد استراحتهای متوالی و غیرمتوالی در هفته یا ماه،تعداد بیماران قابل خدمت دهی و … باید همگی در چنین مدلهایی لحاظ شوند تا بتوان رضایت پرسنل را در کنار رضایت بیماران، رعایت نمود. ارائه یک مطالعه موردی واقعی می­تواند به جذابیت های این موضوع بیفزاید؛ همچین استفاده از الگوریتم­های فراابتکاری برای حل و بررسی این مدل می­تواند بر نوآوری آن بیفزاید.

ارائه مدل ریاضی دو هدفی زمانبندی خدمت­ دهی پرستاران، خدمت دهی دستگاه­ها در شرایط عدم قطعیت ورود بیماران:

در این تحقیق همانند تحقیق قبل، محقق درصدد است تا به ارائه یک برنامه زمانبندی بپردازد. با این تفاوت که در این تحقیق علاوه بر تعیین برنامه پرستاران، باید برنامه بکارگیری و نیز نگهداری و تعمیرات دستگاه­ها و تجهیزات پزشکی نیز بررسی شوند. همچنین عدم قطعیت در زمان و نیز تخصص مورد نیاز بیماران مختلف، پیچیدگی مساله را نیز افزایش می­دهد. از این رو استفاده از یکی از دو رویکرد بهینه­سازی-شبیه ­سازی[۱] یا بهینه­ سازی پایدار[۲] استفاده خواهد شد.

[۱] Simulation-optimization (SIM-OPT)

[۲] Robust optimization

برای دریافت موضوعات جدیدتر و کامل تر و  مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

کلمات کلیدی: بانک موضوع پایان نامه مهندسی صنایع -بانک موضوعات پایان نامه مهندسی صنایع – موضوع پایان نامه مهندسی صنایع -موضوع جدید پایان نامه مهندسی صنایع -موضوعات پایان نامه مهندسی صنایع – موضوعات جدید پایان نامه مهندسی صنایع

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.