موضوعات پایان نامه و تحقیق در زمینه مهندسی صنایع
موضوعات پایان نامه مهندسی صنایع | بخش پنجم
سپتامبر 23, 2014
موضوعات پایان نامه و تحقیق در زمینه مهندسی صنایع
موضوعات پایان نامه داده کاوی در حوزه سلامت
سپتامبر 23, 2014
موضوعات پایان نامه و تحقیق در زمینه مهندسی صنایع

موضوعات پایان نامه و تحقیق در زمینه مهندسی صنایع

بررسی نقش و اثر بازمهندسی فرآیندهای سازمانی[۱] و بهبود مستمر بر مدیریت تغییر:

فرآیندهای کسب­وکار مهمترین اقدامات و خدمات سازمان­ها را در بر دارد و تاثیر آنها را می­توان در ایجاد ارزش در سازمان­ها دانست. از سویی با تغییر در این فرآیندها، می­توان به ایجاد ارزش بیشتر و منطبق با نیازهای محیط پرداخت و به سمتی حرکت نمود که مشتریان و ذینفعان اصلی سازمان، از رضایت بیشتری برخوردار باشند. دو رویکرد متفاوت در این حوزه قابل شناسایی و استفاده است: رویکرد اول بر این فلسفه استوار است که باید به یکباره تمامی فرآیندها را از نو بنا ساخت و تغییرات بنیادین در آنها ایجاد نمود و در رویکرد دوم باید نسبت به ایجاد تغییر تدریجی و بهبود مستمر پیش رفت. این تحقیق درصدد است با بررسی ابعاد مختلف این دو نوع تغییر در فرآیندها، نقش آنها را در بهبود و تغییر سازمانی مشخص نماید.

بررسی اثر و نقش مدیریت کیفیت در سازمان­های امروزی جهت ایجاد مدیریت تغییر پایدار:

نکته بسیار مهمی که در مدیریت تغییر، توجه کمی بدان شده است این مقوله است که باید روح تغییر یافته سازمانی، تغییر را پذیرفته و آن را به شکلی پایدار در درون خود نهادینه سازد. سیستم­های مدیریت کیفیت گرچه در ظاهر امر با بررسی آماری محصولات معیوب در ارتباط است لیکن بر اساس فلسفه دمینگ می­توان جایگاهی عظیم برای آن در بهبود مستمر سازمانی و نیز ایجاد ثبات در تغییر متصور بود. این تحقیق در تلاش خواهد بود تا به نحوی نگاشتی بین مفاهیم مدیریت کیفیت و مدیریت تغییر ایجاد نموده و از سویی به این سوال پاسخ دهد که در این ارتباط، چگونه می­توان از مدیریت کیفیت موثر برای تغییری پایدار بهره برد.

نقش مدیریت دانش در ایجاد فرآیند تغییر در سازمان­های دانش­بنیان:

سازمان­های دانش بنیان را دیگر نمی­توان در اقتصاد امروزی نادیده گرفت. پرسنل و مدیران آنها دارای ویژگی­ها و رفتارهای متفاوتی از سازمان­های تولیدی و خدماتی عادی هستند. سوالی که پیش می­اید این است که آیا در این سازمانها نیز باید همانند سازمانهای عادی از مدیریت دانش به وسیله برنامه­ریزی مدیران و رویکردهای بالا به پایین صحبت نمود یا با دانستن یک جریان قوی دانشی در سازمان می­توان از آنها کمک جست تا بهترین روند اجرای تغییر را پیاده­سازی نمود. در صنعت نفت و گاز کشور ما بر خلاف تصور عموم، غالب شرکت­ها از جنس دانش­بنیان هستند و لذا می­بایست با توجه به تحریم­های کنونی و شرایط جدید که مستلزم تغییرات بنیادین است، می­توان کارایی مدیریت دانش در این حوزه را بررسی قرار داد.

[۱] Business Processes

برای دریافت موضوعات جدیدتر و کامل تر و  مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

کلمات کلیدی: بانک موضوع پایان نامه مدیریت تحول -بانک موضوعات پایان نامه مدیریت تحول – موضوع پایان نامه مدیریت تحول -موضوع جدید پایان نامه مدیریت تحول -موضوعات پایان نامه مدیریت تحول – موضوعات جدید پایان نامه مدیریت تحول

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.