مطالب آموزشی مدیریت
تدوین استراتژی تکنولوژی
فوریه 3, 2015
مفهوم و تعریف ممیزی تکنولوژی
فوریه 3, 2015

۱٫ روش مراقبت

بررسی محیط برای­کسب اطلاعات در خصوص موضوع یک پیش­بینی می­باشد.این روش­یک تکنیک پیش­بینی نیست.بلکه بیش­تر یک روش جمع­آوری و سازماندهی اطلاعات هست که اطلاعات جهت استفاده در فرآیند پیش­بینی جمع­آوری و پایش می­شوند.

۲٫ روش نظر کارشناسی

عقاید کارشناسان و صاحب نظران در خصوص یک موضوع خاص جمع آوری و تجزیه و تحلیل می شود.این کار موجب بروز و آشکار شدن مدل­های بسیار خوبی می شود که پنهان مانده­اند.

۳٫ تجزیه و تحلیل روند

از تکنیک­های آماری و ریاضی برای تعمیم اطلاعات جمع­آوری شده به آینده استفاده می­کنند. فقط براساس پارامترهای کمی شده جواب می دهد و با تغییر شرایط اعتبار آن خدشه­دار می شود.

۴٫ مدلسازی

شکل ساده­ایی از ساختار و پویایی­های یک بخش از دنیای واقعی است.مدل­ها انواع مختلفی دارند­­­ مانند نمودارهای جریانی- مدل قیاسی و شبیه سازی.برای کاهش پیچیدگی سیستم در نظر مخاطب از طریق ارائه نمونه کوچک کاربرد دارد.

۵٫ سناریوها

سناریوها تصاویری روشن اما پیچیده درباره آینده ارائه می­کنند و در این راه از انواع اطلاعات کمی و کیفی تولید شده به وسیله دیگر تکنیک­های پیش بینی استفاده می کنند.می­توان احتمالات آتی را تخیل نمود و بیان کرد.

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.