چگونه-انسانی-دوست-داشتنی-باشیم
حرکت دادن نگاه
جولای 11, 2017
چگونه-انسانی-دوست-داشتنی-باشیم
زبان کل بدن
جولای 11, 2017
چگونه-انسانی-دوست-داشتنی-باشیم

چگونه-انسانی-دوست-داشتنی-باشیم

تکان دادن سر به علامت تأیید یکی دیگر از شیوه های موثر در خوب گوش کردن و تاثیر گذاشتن بر دیگران محسوب می شود. بعضی از افراد به هنگام گفتگو به طور غریزی سرشان را تکان نمی دهند. اگر به رفتار انسان ها به هنگام گوش کردن دقت کنید، پی می برید که تکان دادن سر به علامت تأیید تا چه اندازه اهمیت دارد. وقتی شنونده سرش را به علامت تأیید تکان نمی دهد، میزان انرژی و گیرایی او بسیار کاهش می یابد.

سه شیوه ی تکان دادن سر به علامت تأیید

تکان دادن سر به علامت تأیید نشانه ی موثر و بارزی است که اعلام می کند تا چه اندازه با دقت به حرف های گوینده گوش می کنید و احساس و اندیشه شما درباره سخنان او چیست. سه روش برای تکان دادن سر وجود دارد که عبارت انداز: تکان دادن آهسته، تکان دادن سریع و تکان دادن بسیار سریع. هریک از این شیوه ها معنا و کاربرد ویژه ای دارد.

شیوه نخست این است که سرمان را آهسته به علامت تأیید تکان دهیم. تکان دادن آهسته ی سر به این معنی است: “من به حرف های شما گوش می کنم؛ درباره ی سخنان شما فکر می کنم.” این به این معنی نیست که شما با گوینده موافق هستید.

شیوه ی دوم این است که سرمان را کمی سریع تر از حالت قبل به علامت تأیید تکان دهیم. این شیوه ی تکان دادن سر به این معنی است: “من با شما موافقم.”

شیوه سوم این است که سرمان را بسیار سریع به علامت تأیید تکان دهیم. این شیوه ی تکان دادن سر به این معنی است: “من با شما موافقم و از سخنان شما به وجد آمده ام.”

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.