به-روش-خود-ثروتمند-شوید
دنیای بیرون، آیینه دنیای درون
آوریل 4, 2017
چگونه-انسانی-دوست-داشتنی-باشیم
تأثیر گوش کردن
آوریل 4, 2017
چگونه-انسانی-دوست-داشتنی-باشیم

چگونه-انسانی-دوست-داشتنی-باشیم

ژرف ترین نیاز نیز بشر این است که احساس کند دوست داشتنی و ارزشمند است. بنابراین، درباره ی جذابیت و گیرایی به این راز ساده می رسیم: به دیگران این احساس را ببخشید که مهم و ارزشمند هستند.

پنج شیوه برای جذابیت داشتن

انسانها هر چه بیشتر در حضور شما احساس کنند که مهم و ارزشمند هستند؛ شما در نظر آنها دوست داشتنی تر و گرامی تر خواهید بود. خوشبختانه، ما می دانیم چگونه دیگران را تشویق و ترغیب کنیم تا احساسی خوشایند نسبت به خودشان داشته باشند. این رفتارهای مهم را می توان در این پنج ویژگی خلاصه کرد: پذیرش داشتن، قدرشناس بودن، تأیید کردن، تحسین کردن و توجه نشان دادن.

  1. پذیرش داشتن: بهترین هدیه ای که می توانید به دیگران ببخشید این است که به شیوه ای مثبت و بی چون و چرا به آنها توجه نشان دهید. به عبارت دیگر، آنها را به طور کامل و بی حد و مرز بپذیرید. در این وضعیت، هرگز از آنها انتقاد نمی کنید یا در جستجوی اشتباهات شان نیستید.
  2. قدرشناس بودن: هرگاه از دیگران به خاطر کارهای کوچک یا بزرگی که انجام داده اند، قدرشناسی می کنید؛ عزت نفس آنها را افزایش می دهید. آنها احساس می کنند مهم و دوست داشنتی تر هستند.
  3. تأیید کردن: همه انسانها در سراسر زندگی، نیازی ژرف و نیمه خودآگاه را برای تأیید رفتارها و موفقیت های خود در وجود شان احساس می کنند. هیچ تأییدی تاثیری طولانی مدت ندارد. چنین نیازی نیز مانند نیاز به غذا خوردن و استراحت کردن همیشگی است و پیوسته به وجود می آید.
  4. تحسین کردن: همان طور که آبراهام لینکلن می گفت:«همه انسانها تحسین شدن را دوست دارند». وقتی با تمام وجود دیگران را به خاطر ویژگی‌ها، دارایی ها یا موفقیت شان را تحسین می کنید، به طور ناخوادآگاه احساس آنها را درباره ی خودشان بهبود می بخشد. در چنین وضعیتی این افراد احساس می کنند که پذیرفته شده اند و از آنها تقدیر شده است. آنها احساس می کنند که انسانهایی مهم و دوست داشتنی هستند. به این ترتیب، آنها هم به خودشان و هم به شما بیشتر علاقه نشان می دهد.
  5. توجه نشان دادن: شاید توجه نشان دادن در بین همه ویژگی ها مهمترین ویژگی به شمار می آید. توجه نشان دادن موثرترین شیوه برای افزایش عزت نفس دیگران و عاملی مهم برای جذب کردن فوری آنها محسوب می شود. وقتی با تمام وجود به دیگران توجه نشان می دهید، آنها احساس می کنند که دوست داشتنی و مهم هستند و به مراتب به شما نیز علاقه ی بیشتری نشان می دهند.
TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.