موفقیت-به-شیوه-خود
اشتیاق، شما را حفظ می‌کند
مارس 9, 2017
خوشبختی-در-ذهن-شماست-
جست و جوی بی فایده برای رسیدن به شادی و خوشبختی
مارس 9, 2017
خوشبختی-در-ذهن-شماست-

خوشبختی-در-ذهن-شماست-

آیا پیش می آید که گهگاه در زندگی خود احساس کنید یک یا دو جزء اصلی و ضروری برای شاد و خوشبخت بودن را از دست داده اید یا کم دارید؟ شاید آن جزء مهم، شغلی با درآمد بهتر در اداره یا شرکتی باشد که رییس آن احترام و ارزش بیشتری برایتان قایل است. این جزء مهم و ضروری می تواند جست وجوی شما در یافتن فردی مناسب برای ازدواج به شمار برود.

من می خواهم به شما راز و رمز مهمی را بگوییم: تمام آنچه شما برای شاد و خوشبخت بودن نیاز دارید، از قبل در اختیارتان قرار داده شده است. لازم نیست که شغل یا محل کار خود راتغییر دهید. برای داشتن احساس شادی و خوشبختی، نیازی ندارید که جفتی مناسب پیدا کنید یا وزن خود را کاهش دهید. ضرورتی ندارد که خودرویی نو بخرید یا به شهری دیگر بروید. برای داشتن احساس رضایت و خوشبختی در زندگی، نیازی به ایجاد تغییر در زندگی فردی، شغلی یا مالی خود ندارید. شما می توانید بدون رفتن به باشگاه ورزشی برای وزن کم کردن یا به بانک سپرده گذاری نیز به شادی وخوشبختی دست یابید. لازم نیست که به طور حتم شخص دیگری برای ایجاد و شکل گیری احساس رضایت خاطر از زندگی، به کمک شما بیایید. لزومی ندارد که با یک جراح پلاستیک، کارگزار بورس یا مشاور شغلی صحبت کنید تا به این ترتیب درخصوص خود و زندگی تان به احساس بهتری برسید.

همین حالا، تمام آنچه برای رضایتمندی و شاد بودن در زندگی نیاز دارید، در درونتان هست. اهمیتی ندارد که در چه سن و سالی هستید یا درآمدتان چقدر است. مهم نیست که مجرد هستید یا متاهل. اهمیتی ندارد که در کجا  زندگی می کنید یا چطور به نظر می رسید. مهم نیست که آیا همین حالا در دوی ماراتن از خط پایان گذشته اید یا پزشک تان تشخیص داده است که مبتلا به سرطان هستید. شادی و خوشبختی در چنگ شماست و به طور بالقوه بسیار به آن نزدیک هستید.

علت این است که تمامی راز و رمزهای رسیدن به شادی و خوشبختی در ذهن و مغز شماست. بیشتر اوقات عبارت «شادی و خوشبختی در ذهن و مغز شماست» به این صورت تعبیر می شود: هر آنچه حس می کنید و در ذهنتان هست، واقعی نیست و بخشی از تخیلات شماست که ممکن است تحقق نیابد و فقط به صورت رؤیا و خیال در پس ذهن و مغزتان باشد. اما من منظور دیگری دارم مفهوم این عبارت و منظور واقعی ام این است که تمام کلیدهای زندگی همراه با رضایت و لذت، در ذهن و مغز شماست؛ زیرا این کلیدها مربوط به افکار شماست. نه رفتارتان. این روش هایی است که برای فکر کردن لازم دارید، نه گام هایی که باید بردارید تا به احساس شادی و خوشبختی برسید شادی و سعادت واقعی از عوامل بیرونی نشات نمی گیرد، بلکه در عوامل درونی وروحی ریشه دارد و سرچشمه اش در درون وجود هرشخصی است. شادی و خوشبختی یک حالت روحی و ذهنی است، نه جسمی و مادی.

(شادی و خوشبختی واقعی از عوامل بیرونی نشات نمی گیرد، بلکه در عوامل درونی و روحی ریشه دارد. شادی و خوشبختی یک حالت  ذهنی و روحی است، نه جسمی و مادی)

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.