مطالب آموزشی مهندسی برق
فناوری نانو | عناصر پایه در فناوری نانو | ویژگی های نانو لوله های کربنی
دسامبر 8, 2016
مطالب آموزشی الهیات
همراه بودن پاداش و تنبيه
دسامبر 10, 2016
مطالب آموزشی الهیات

مطالب آموزشی الهیات

خداوند مي‏ فرمايد:

آمِنوا بِاللّه‏ وَ رَسولِهِ وَ اَنفِقوا مِمّا جَعَلَكُم مُسْتَخْلَفينَ فِيهِ فَالَّذينَ امِنوا مِنْكُمْ وَ اَنْفَقُوا لَهُم اَجْرٌ كَبيرٌ.( حديد، ۷) به خدا و رسولش ايمان بياوريد و از آن چه خداوند، شما را در آن جانشين قرار داده است انفاق كنيد.پس كساني از شما كه ايمان آورند و انفاق كنند، براي ايشان پاداش بزرگي است.

اين آيه‏ ي شريفه براي نفوذ در قلب مسلمانان از پاداش بهره مي‏ گيرد و مي‏فرمايد كساني كه از دستور الهي، پيروي كنند و رفتار مطلوب و مورد نظر خدا را انجام دهند از پااش بزرگ الهي بهره ‏مند خواهند شد.

همچنین خداوند در سوره ‏ي رعد، قوانين و مقررات مطلوب الهي را بيان مي‏ كند. سپس براي تقويت انگيزه‏ ي افرادي براي پيروي از اين قوانين و مقررات، پاداش الهي را به تصوير مي ‏كشد:

وَالَّذينَ صَبَرُوا ابْتِغاءَ وَجْهَ رَبِّهِم وَ اَقاموُا الْصَّلوةَ وَانْفَقوُا مِمّا رَزَقْناهُمْ سِرّا وَ عَلانِيَةً وَ يَدرَؤُنَ بِالْحَسَنَه الْسيِّئَةَ اولئِكَ لَهُمْ عُقْبَي الْدّار جَنّاتِ عَدْنٍ يَدْخُلوُنَها وَ مَنْ صَلَحَ من ابائِهِم وَ اَزواجِهِمْ وَ ذُرّياتِهِمْ وَ الْمَلائِكَةِ يَدْخُلوُنَ عَلَيْهِمْ مِنْ كل بابٍ. سَلامٌ عَلَيْكُمْ بِما صَبَرْتُمْ فَنِعْمَ عُقْبَي الْدّار(رعد، ۲۲ ـ ۲۴).

آنان كه براي به دست آوردن خشنودي پروردگارشان، شكيبايي كردند و نماز را برپا داشتند و از آن‏چه به آنان روزي داديم، در نهان و آشكار انفاق كردند و بدي را با نيكي دور مي‏ كنند، براي آنان است خانه ‏ي آخرت، بهشت‏هايي پاينده كه به آن در آيند و نيز هر يك از پدران و همسران و فرزندان شايسته و نيكوكارشان و فرشتگان از هر دري بر آنان وارد شوند و (گويند) سلام برشما به پاداش صبري كه كرديد. پس چه نيك است خانه‏ ي آخرت.

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.