مشاوره و آموزش پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری سنجش از دور و سيستم اطلاعات جغرافيایی

مشاوره و آموزش پایان نامه سنجش از دور و سيستم اطلاعات جغرافيايی در مقطع ارشد

این مجموعه طراحی شده است تا شما را با طیف وسیعی از مهارت ها و تخصص های کلیدی مورد نیاز برای درک، تجزیه و تحلیل و تفسیر سنجش از دور و دیگر مجموعه داده های فضایی آشنا سازد. دانشجویان این مجموعه بر مهارت های فنی مورد نیاز برای به دست آوردن، مدیریت و تجزیه و تحلیل داده های بزرگی از اطلاعات جغرافیایی تمرکز می کنند. دانش آموزان آموزش کامپیوتر در پردازش دیجیتالی از مشاهدات سنجش از راه دور و داده های کارتوگرافی، تجزیه و تحلیل فضایی و نمایش محصولات اطلاعات در نرم افزار ENVI و GIS را دریافت خواهند کرد. این مجموعه مطالعات مختلفی را در بر می گیرد از جمله تجزیه و تحلیل نظامی و اطلاعات، نظارت بر محیط زیست، مبارزه با مواد مخدر، ارزیابی بلایای طبیعی، اجرای قانون و دیگر زمینه های مرتبط. این مسیر فراتر از تکنیک های جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها است و نیاز به درک فرآیندهای زیست محیطی و اجتماعی ارائه شده توسط داده ها را دارد. این ابزار برای آموزش و آینده شهروندان جهانی ضروری است.

گرایش های رشته سنجش از دور و سيستم اطلاعات جغرافيايی

رشته سنجش از دور و سيستم اطلاعات جغرافيايي دارای گرایش های مختلفی می باشد که در ادامه به آنها اشاره می شود:

مطالعات آب و خاك (Water and soil studies)

این گرایش به مطالعه در زمینه های شیمی، فیزیک، زیست شناسی و محیط زیست خاك، آب های سطحی و تالاب ها می پردازد. دانشجویان می توانند در زمینه های گوناگون از جمله شیمی آب و خاک، هیدرولوژی، لننولوژی، روابط خاک و گیاه، بیوگرافی شیمی، بیولوژیک، ژئومکروبیولوژی، حمل و نقل آلودگی، مدیریت منابع آب، فرایندهای تپه، ایجاد خاك، كانی شناسی خاك و ژئومورفولوژی، و مناطق مرتبط مطالعاتی داشته باشند.

کاربردهای این گرایش را می توان در  تحلیلگر محیط زیست، متخصص کنترل فرسایش، هیدرولوژیست آب های زیرزمینی، متخصص بازیابی زمین، متخصص منابع خاکی، مدیر منابع طبیعی، برنامه ریز منابع طبیعی، متخصص حفاظت از منابع، حفاظت خاک، متخصص حفاظت از آب، متخصص کیفیت آب و برنامه ریز آبخیزداری / مدیریت مشاهده نمود.

مطالعات شهري و روستايي (Urban and rural studies)

تمرکز این گرایش بر تحقیق، آموزش و خدمات مشاوره مربوط به مطالعات توسعه شهری و روستایی است. این گرایش به مطالعه برنامه ریزی شهری، نقشه های توسعه شهر، نقشه های GIS برای شهرها، تهیه طرح ها، مدیریت زباله های جامد و فاضلاب، مدیریت آب آشامیدنی، برنامه های بهبود زاغه نشینی، تحقیق و توسعه تکنولوژی در بخش های مربوط به توسعه شهری و روستایی و غیره می پردازد.

مديريت مخاطرات محيطي (Environmental hazards management)

هواشناسي ماهواره اي(Satellite meteorology)

درس های مربوط به رشته سنجش از دور و سيستم اطلاعات جغرافيايی

دروس اصلی گرایش مدیریت مخاطرات محیطی

سیستم اطلاعات جغرافیایی پیشرفته – روش تحقیق در سنجش از دور و ساج – اصول و فیزیک سنجش از دور – مدلهای رقومی زمین – مدیریت پایگاه های اطلاعاتی – مایکروویو و تصاویر راداری – سنجش از دور حرارتی – پردازش پیشرفته تصاویر رقومی.

دروس تخصصی گرایش مدیریت مخاطرات محیطی

اصول و روشهای مدیریت مخاطرات محیطی – مبانی کاربرد سنجش از دور در مدیریت مخاطرات محیطی – کاربرد سنجش از دور در مدیریت مخاطرات محیطی – کاربرد ساج در مدیریت مخاطرات محیطی – مدل سازی مدیریت مخاطرات محیطی در ساج.

دروس اصلی گرایش مطالعات آب و خاک

سیستم اطلاعات جغرافیایی پیشرفته – روش تحقیق در سنجش از دور و ساج – اصول و فیزیک سنجش از دور – مدلهای رقومی زمین – مدیریت پایگاه های اطلاعاتی – مایکروویو و تصاویر راداری – سنجش از دور حرارتی – پردازش پیشرفته تصاویر رقومی

دروس تخصصی گرایش مطالعات آب و خاک

اصول و روشهای مدیریت آب و خاک – مبانی کاربرد سنجش از دور در مطالعات آب و خاک – کاربرد سنجش از دور در مطالعات آب و خاک – کاربرد ساج در مطالعات آب و خاک – مدل سازی مدیریت آب و خاک در ساج

دروس اصلی گرایش مطالعات شهری و روستایی

سیستم اطلاعات جغرافیایی پیشرفته – روش تحقیق در سنجش از دور و ساج – اصول و فیزیک سنجش از دور – مدلهای رقومی زمین – مدیریت پایگاه های اطلاعاتی – مایکروویو و تصاویر راداری – سنجش از دور حرارتی – پردازش پیشرفته تصاویر رقومی

دروس تخصصی گرایش مطالعات شهری و روستایی

اصول و روشهای مطالعات شهری و روستایی – مبانی کاربرد سنجش از دور در مطالعات شهری و روستایی – کاربرد سنجش از دور در مطالعات شهری و روستایی – کاربرد ساج در مطالعات شهری و روستایی – مدل سازی مطالعات شهری و روستایی در ساج.

پایان نامه سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایینرم افزارهای رشته

ENVI – PCI Geomatica – ERDAS – ERMapper – IDRISI GIS Analysis – ILWIS – GeoDaNet

خدمات گروه تحقیقاتی طلوع

 • مشاوره و آموزش رایگان پایان نامه نویسی و پروپوزال نویسی
 • مشاوره و آموزش رایگان رساله نویسی و پروپوزال نویسی
 • کارگاه آموزشی پروپوزال نویسی
 • کارگاه آموزشی پایان نامه نویسی
 • کارگاه آموزشی رساله دکتری
 • مشاوره و آموزش رایگان مقاله نویسی
 • چاپ کتاب
 • ترجمه مقالات به انگلیسی
 • مشاوره و آموزش مقاله نویسی ISI، ISC، Scopus، علمی پژوهشی و علمی تخصصی
 • مشاوره و آموزش چاپ مقالات ISI، ISC، Scopus، علمی پژوهشی و علمی تخصصی
 • مشاوره و آموزش رایگان تحلیل های آماری و نرم افزارهای آماری
 • مشاوره و آموزش رایگان الگوریتم های بهینه سازی و کدنویسی

گروه تحقیقاتی طلوع با بیش از یک دهه تجربه و با هدف متحول سازی در زمینه مشاوره و آموزش با همکاری تیم گسترده با تجربه و توانمند دارای آمادگی می باشد. هدف اصلی گروه تحقیقاتی طلوع کمک در راستای مشاوره و آموزش شخصی سازی شده است. برای دریافت مشاوره رایگان همین الان فرم گروه تحقیقاتی طلوع را پر نمایید یا با ما به صورت تلفنی، ایمیلی و حضوری در ارتباط باشید.


همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.


 • در صورتی که فایل پیوست را ارسال می کنید. در انجام فرآیند ارسال صبور باشید تا فایل بارگزاری شود.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .