پرسش و پاسخ های دانشجویان در زمینه مشاوره پروپوزال یا طرح پیشنهادی

پرسش و پاسخ دانشجویان
پرسش و پاسخ های دانشجویان در زمینه مشاوره پایان نامه
می 31, 2017
پرسش و پاسخ دانشجویان
پرسش و پاسخ های دانشجویان در زمینه آموزش و مشاوره مقاله
می 31, 2017
پرسش و پاسخ دانشجویان

پرسش و پاسخ دانشجویان

پروپوزال چیست؟

پروپوزال یا پیشنهاده در اصل طرح پیشنهادی دانشجو به دانشگاه مربوطه ی خود است. این طرح پیشنهادی ۶ واحد تحصیلی را به خود اختصاص داده است.

طرح پژوهشی دانشجو در کجا مطرح و تصویب می گردد؟

پروپوزال یا پیشنهاده در شورای پژوهشی دانشگاه تصویب می گردد و دانشجو می تواند کد بگیرد.

پروپوزال یا طرح پیشنهادی دانشجویان باید توسط چه کسانی امضاء گردد؟

پروپوزال یا طرح پیشنهادی دانشجویان باید قبل از ارائه به گروه آموزشی و شورای پژوهشی باید توسط اساتید راهنما و مشاور امضاء گردد. پس از آن باید به امضای مدیر گروه برسد و سپس به گروه آموزشی تحویل می گردد تا جهت تصویب به شورای پژوهشی ارجاع شود.

پروپوزال شامل چه بخش هایی می باشد؟

پروپوزال شامل بخش های مختلفی شامل عناوین فارسی و انگلیسی، بیان مسئله، اهداف کلی و جزئی پژوهش، سوالات کلی و جزئی پژوهش، فرضیات کلی و جزئی پژوهش، روش شناسی تحقیق، روش های گردآوری اطلاعات و داده ها، روش تجزیه و تحلیل داده ها، منابع و … می باشد.

آیا فرم پروپوزال دانشگاه های مختلف یک شکل است؟

پروپوزال فرمی دارد که برای دانشگاه و دانشکده های مختلف متفاوت است. البته کلیت پروپوزال شامل مواردی می شود که در تمامی پیشنهاده ها یکسان است. تمام بندهای پیشنهاده باید در فرمت پروپوزال دانشگاه دانشجو، جایگذاری گردد و هم اکنون برخی دانشگاه ها به جای فرم پروپوزال به صورت الکترونیکی باید قسمت های پروپوزال در سایت را پر کنند و بیشتر برای دوره های مجازی از این قالب استفاده می گردد.

آیا آموزش و مشاوره پروپوزال نویسی، مقاله نویسی، پایان نامه نویسی، رساله نویسی در گروه تحقیقاتی طلوع صورت می گیرد؟

گروه تحقیقاتی طلوع در راستای اهداف آموزش و ترویج علم به صورت تخصصی پروپوزال نویسی، مقاله نویسی، پایان نامه نویسی، رساله نویسی را در قالب حضوری و غیرحضوری از طریق اسکایپ یا سایر رسانه ها آموزش می دهد.

 

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

1 Comment

  1. سامان گفت:

    سلام ببخشید. اگر موضوع پایان نامه مثلا بررسی تاثیر بازی های گروهی بر مهارت های اجتماعی و مهارت های کلامی باشد ۱- اگر بخواهیم فقط در پسران انجام دهیم آیا باید در عنوان جنسیت مطرح شود؟ ۲- اکر بخواهیم در هر دو جنس انجام دهیم فرضیه ها را باید چونه بنوسیم مثلا فرضیه اصلی بررسی تاثیر بار=زی های گروهی ر مهارت های اجتماعی و مهارت کلامی دانش آموزان و فرضیه های فرعی بررسی تاثیر بازی های گروهی بر ممهارت اجتماعی دانش آموزان و بررسی تاثیر بازی های گروهی بر مهارت کلامی دانش آموزان فرضیه دیگری که باید در آن جنسیت مطرح شد چگونه نوشته می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*