پرسش و پاسخ های دانشجویان در زمینه مشاوره پروپوزال یا طرح پیشنهادی

پرسش و پاسخ دانشجویان
پرسش و پاسخ های دانشجویان در زمینه مشاوره پایان نامه
می 31, 2017
پرسش و پاسخ دانشجویان
پرسش و پاسخ های دانشجویان در زمینه آموزش و مشاوره مقاله
می 31, 2017
پرسش و پاسخ دانشجویان

پرسش و پاسخ دانشجویان

پروپوزال چیست؟

پروپوزال یا پیشنهاده در اصل طرح پیشنهادی دانشجو به دانشگاه مربوطه ی خود است. این طرح پیشنهادی ۶ واحد تحصیلی را به خود اختصاص داده است.

طرح پژوهشی دانشجو در کجا مطرح و تصویب می گردد؟

پروپوزال یا پیشنهاده در شورای پژوهشی دانشگاه تصویب می گردد و دانشجو می تواند کد بگیرد.

پروپوزال یا طرح پیشنهادی دانشجویان باید توسط چه کسانی امضاء گردد؟

پروپوزال یا طرح پیشنهادی دانشجویان باید قبل از ارائه به گروه آموزشی و شورای پژوهشی باید توسط اساتید راهنما و مشاور امضاء گردد. پس از آن باید به امضای مدیر گروه برسد و سپس به گروه آموزشی تحویل می گردد تا جهت تصویب به شورای پژوهشی ارجاع شود.

پروپوزال شامل چه بخش هایی می باشد؟

پروپوزال شامل بخش های مختلفی شامل عناوین فارسی و انگلیسی، بیان مسئله، اهداف کلی و جزئی پژوهش، سوالات کلی و جزئی پژوهش، فرضیات کلی و جزئی پژوهش، روش شناسی تحقیق، روش های گردآوری اطلاعات و داده ها، روش تجزیه و تحلیل داده ها، منابع و … می باشد.

آیا فرم پروپوزال دانشگاه های مختلف یک شکل است؟

پروپوزال فرمی دارد که برای دانشگاه و دانشکده های مختلف متفاوت است. البته کلیت پروپوزال شامل مواردی می شود که در تمامی پیشنهاده ها یکسان است. تمام بندهای پیشنهاده باید در فرمت پروپوزال دانشگاه دانشجو، جایگذاری گردد و هم اکنون برخی دانشگاه ها به جای فرم پروپوزال به صورت الکترونیکی باید قسمت های پروپوزال در سایت را پر کنند و بیشتر برای دوره های مجازی از این قالب استفاده می گردد.

آیا آموزش و مشاوره پروپوزال نویسی، مقاله نویسی، پایان نامه نویسی، رساله نویسی در گروه تحقیقاتی طلوع صورت می گیرد؟

گروه تحقیقاتی طلوع در راستای اهداف آموزش و ترویج علم به صورت تخصصی پروپوزال نویسی، مقاله نویسی، پایان نامه نویسی، رساله نویسی را در قالب حضوری و غیرحضوری از طریق اسکایپ یا سایر رسانه ها آموزش می دهد.

 

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

3 Comments

  1. سامان گفت:

    سلام ببخشید. اگر موضوع پایان نامه مثلا بررسی تاثیر بازی های گروهی بر مهارت های اجتماعی و مهارت های کلامی باشد ۱- اگر بخواهیم فقط در پسران انجام دهیم آیا باید در عنوان جنسیت مطرح شود؟ ۲- اکر بخواهیم در هر دو جنس انجام دهیم فرضیه ها را باید چونه بنوسیم مثلا فرضیه اصلی بررسی تاثیر بار=زی های گروهی ر مهارت های اجتماعی و مهارت کلامی دانش آموزان و فرضیه های فرعی بررسی تاثیر بازی های گروهی بر ممهارت اجتماعی دانش آموزان و بررسی تاثیر بازی های گروهی بر مهارت کلامی دانش آموزان فرضیه دیگری که باید در آن جنسیت مطرح شد چگونه نوشته می شود؟

  2. sara گفت:

    سلام من دانشجوی کارشناسی مهندسی شهرسازی ترم آخر هستم ۵ ترم به خاطر مشکلات شخصی مرخصی گرفتم و این ترم انتخاب واحد کردم . چون مدتی از فضای درس و دانشگاه دور بودم تمام مطالب درسی رو تقریبا فراموش کردم و فایل های مورد نیاز و کارها مو گم کردم . الان باید پایان نامه ام رو بنویسم . نمیتونم موضوعی انتخاب کنم که نیاز به فایل ها و نقشه های قبلی نداشته باشه . ابتدا حاشیه نشینی انتخاب کردم و به استاد راهنما گفتم اما الان میبینم واقعا شرایطش رو ندارم به مناطق حاشیه نشین برم و پرسشنامه پر کنم ولی داخل شهر از مردم میتونم . میخواستم چند موضوع بهم پیشنهاد کنید که با پرسش نامه از مردم عادی شهر و بدون اطلاعاتی که قرار باشه از یک سازمان بگیرم یا با نرم افزار خاصی انجام بدم بتونم انجامش بدم . خودم بیشتر به شهر الکترونیک و ترافیک و فضای سبز علاقه دارم .
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.