مثلث مدیریت پروژه
سپتامبر 6, 2014
چرخه حیات سیستم پروژه
سپتامبر 6, 2014

به کارگیری اصول مدیریت پروژه در صنعت، مشاغل تجاری و دولتی افزایش یافته است، زیرا اکنون ثابت شده که مدیریت پروژه می­تواند مشکلات و پیچیدگی­های روز افزون پروژه ها را حل کرده و به انجام هر چه بهترآنها کمک نماید(پولزر،۲۰۰۲).

پیشرفت و تغییرات سریع در زمینه صنایع و تجارت باعث شده روشهای کلاسیک نتوانند خود را به روز کنند و جوابگوی نیازهای روز هم نخواهد بود. در این روند چندین روش جدید مدیریت ابداع شده که بتوانند همواره خود را به روز نمایند. از جمله این روشها می­توان از روش مدیریت مشارکتی و مشارکت کارکنان یا PM/EI نام برد. روش مدیریت مشارکتی عبارت است از ترکیب فنون و مهارتهایی جهت آماده سازی کارکنان در تمام سطوح، بازنگری ایجاد فرصت برای مشارکت فعال در فرایند مدیریت کلیدی که به موضوعات مربوط به کارها مرتبط شده و بر آنها تاثیرمی­گذارند. مشارکت کارکنان یا EI عبارت است از فرایندی که کارکنان در تمام سطوح این فرصت را پیدا می­کنند که در تمام جریانهای مدیریتی کلیدی که به موضوعات مرتبط با کارها مربوط می­شوند مشارکت فعال نمایند(پولزر،۲۰۰۲). این گروهها اغلب دوایر کیفی نامیده شده و دارای مسولیتهای بسیار مرتبط به یکدیگر هستند به عبارت دیگر آنها، باید تقریبا در همه ابعاد عملیاتی از جمله: تعیین هدف (اولین قدم در مدیریت پروژه)، برنامه ریزی، سازماندهی (تقسیم کارها) و تصمیم گیری شرکت نمایند. هدف جامع PE/EI یا دوایر کیفی، ایجاد یک روش مدیریتی است که کلیه کارکنان یک مجموعه را در تمام سطوح، تشویق به همکاری و هماهنگی نموده تا به اهداف مشترک خود برسند(یازیسی،۲۰۰۹).

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.