عوامل موثر بر قيمت سهام
ژانویه 5, 2015
نوسان قیمت سهم
ژانویه 5, 2015

براي سرمايه­گذاري در يك شركت، سود­­دهي يكي از ويژگي­هاي مهمي است كه بايد مورد بررسي قرار گيرد. نسبت­هاي سودآوري براي ارزيابي احتمال سود­دهي شركت و نيز درك ارتباط سود با ديگر اطلاعات مهم شركت مورد استفاده قرار مي گيرد. بكارگيري نسبت­هاي مذكور، اثربخشي مديريت را در فعاليت­هاي تجاري مشخص مي­سازد. اين نسبت­ها شاخص مهمي از موفقيت يا شكست سياست­هاي مديريت به شمار مي­روند (جعفرزاده، ۱۳۸۹، ۲۰). با استفاده از اين نسبت­ها عملكرد كلي شركت و مديريت آن ارزيابي مي­شود. با اين نسبت­ها به بازده شركت از ديدگاه­هاي متفاوتي از جمله: از نظر سود هر سهم، بر اساس هر ريال فروش، بر مبناي هر ريال از دارایی­ها و بر ­كنند(جهانخاني و پارسائيان، ۱۳۸۸،۴۸).

نسبت بازده دارایی، یکی از نسبتهای سودآوری است که میزان کارایی مدیریت را در به کار بردن منابع موجود جهت تحصیل سود نشان می دهد و در تجزیه و تحلیل آن، منبع سود نه به صورت مطلق بلکه در ارتباط با منبع تحصیل آن مورد بررسی قرار می گیرد.

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.