مشاوره و آموزش پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری علوم سیاسی و روابط بین الملل

مشاوره و آموزش پایان نامه علوم سیاسی در مقطع ارشد

مطالعه سیاست در دو سطح جذاب کار می کند. اول، به شما کمک می کند تا دولت و چگونگی عملکردش را درک کنید. دوم، درباره طبیعت بشر به شما خیلی چیزهای را می آموزد. مطالعاتی درباره مبارزات انتخاباتی، انتخابات، جنبش های اعتراضی، مسائل سیاسی و آرمان های سیاسی را در بر می گیرد. این مجموعه شامل گرایش ها و رشته های مختلفی است. مجموعه علوم سياسي و روابط بين الملل دارای رشته و گرایش های مختلفی می باشد. هر کدام از این رشته ها دنیایی از مطالب، نظریه ها، تئوری ها و غیره در مورد علوم سیاسی را دربر می دارند. بدین منظور در ادامه به ارائه توضیحات در مورد هر یک از رشته های مجموعه علوم سياسي و روابط بين الملل پرداخته می شود. گروه تحقیقاتی طلوع با به کارگیری اساتید مجرب، متعهد و متخصص خدمات مشاوره و آموزش پایان نامه علوم سیاسی و روابط بین الملل را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.

علوم سیاسی  (Political Science)

علوم سیاسی بر تئوری، دولت و سیاست در سطوح محلی، ایالتی، ملی و بین المللی متمرکز است. علوم سیاسی در واقع مطالعه دولت، سیاست عمومی و رفتار سیاسی افراد و گروه هاست. علوم سیاسی برای بررسی روابط بین جوامع و ملت ها در همه کشورها و مناطق جهان، از دیدگاه های انسانی و علمی استفاده می کند. این رشته دانش جویان را با مفاهیم سیاسی، مسائل مربوط به سیاست و ساختار دولت ها آشنا می سازد. از کاربردهای علوم سیاسی می توان مشارکت در دولت و سیاست، تبدیل شدن به یک متخصص کسب و کار، سیاست و قانونگذاری، گزارش و اخبار بین المللی در رسانه ها، انتقال دانش و اشتغال در آموزش و پرورش را نام برد.

روابط بين الملل (International Relations)

مطالعه و کار در زمینه روابط بین الملل، طبیعتا یک حوزه بین رشته ای است و زمینه های اقتصادی، تاریخی و علوم سیاسی را به هم مرتبط می کند تا موضوعاتی نظیر حقوق بشر، فقر جهانی، محیط زیست، اقتصاد، جهانی شدن، امنیت، اخلاق جهانی و محیط سیاسی را بررسی نماید. در روابط بین الملل، دانش جویان مکانیزم های نظم و تغییرات جهانی مانند جنگ و صلح، دیپلماسی، حل اختلافات و اتحاد ها را بررسی خواهند کرد. مطالعه این رشته در خدمات مدنی یا حرفه ای کاربرد دارد و می توان به عنوان یک تحلیلگر یا مشاور سیاسی برای سازمان های متعدد که نیاز به تخصص روابط بین الملل دارند، مشغول به کار شد. از کاربردهای دیگر این رشته می توان مشارکت در سازمان های بشردوستانه، سازمان های دولتی، شرکت های بین المللی، سازمان های بین دولتی، ارتباطات بین المللی، مراکز تحقیق / تفکر را نام برد.

ديپلماسي كنترل تسليحات

مطالعات منطقه ای (Regional studies)

مطالعات منطقه ای عمدتا طراحی شده تا دانش جویان این رشته را با کار تخصصی در تاریخ و فرهنگ های یک منطقه جغرافیایی خاص از طریق موسسات وابسته به دانشکده های هنر و علوم آشنا سازد. مطالعات منطقه ای یک حوزه بین رشته ای است که در آن دانشجویان کار خود را بین موسسه و یک واحد علمی مناسب تقسیم می کنند. این مطالعه بین رشته ای و علوم انسانی است که بر نیروهایی تمرکز دارد که ویژگی اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و شکل فیزیکی مناطق خاصی را شکل می دهند.

انديشه سیاسی در اسلام (Islamic Politics)

شامل تمام ابعاد فعالیت و سازمان اسلامی است که مستقیما بر حوزه عمومی، یا اصلاحات اجتماعی و یا نقش بزرگتر اسلام در دولت، تمرکز دارد. اصطلاح “اسلام سیاسی” عموما به تفسیری از اسلام اشاره دارد که پایه ای برای هویت سیاسی و عملی است.

ديپلماسی و سازمان های بين المللی (Diplomacy and international organizations)

این رشته طراحی شده تا دانش آموزان را به طور کامل با تاریخ دیپلماسی و حل مناقشات آشنا سازد، به آن ها سیاست های داخلی و نهادهای تشکیل دهنده امور خارجه کشور، و همچنین معرفی آنها به موسسات بین المللی، سیاسیون غیر دولتی و قوانین بین المللی، معرفی نماید. این تخصص دیدگاه روابط بین المللی را در بر می گیرد که تمرکز ویژه ای بر دیپلماسی و درگیری ها دارد. کاربردهای مستقیم این رشته شامل آموزش در نهادهای عالی آموزشی به عنوان استاد و پژوهشگر می باشد. همچنین کاربردهای غیر مستقیم این رشته شامل روابط بین الملل سازمان ها، سردبیری، نویسندگی، مدیریت انتشارات است.

پایان نامه علوم سیاسیدرس های مربوط به رشته علوم سیاسی

دروس این رشته در طول تحصیل:

مبانی علم سیاست، مبانی علم حقوق، مبانی علم اقصاد، مبانی جامعه شناسی عمومی، روش تحقیق در علوم سیاسی، حقوق اساسی، کلیات حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران، مبانی اندیشه های سیاسی در اسلام، حقوق بین الملل اسلام، نظام سیاسی و دولت در اسلام، اندیشه های سیاسی در اسلام و ایران، جنبش های اسلامی معاصر، تحولات سیاسی و اجتماعی ایران، انقلاب اسلامی ایران، سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مسائل اقتصادی و سیاسی نفت در ایران، حقوق اداری، خلیج فارس و مسائل آن، مسائل سیاسی و اقتصادی جهان سوم، اصول روابط بین الملل، سازمان های بین المللی، اندیشه های سیاسی در قرن بیستم، دیپلماسی و رفتار سیاسی در اسلام، حقوق بین الملل عمومی، فن دیپلماسی و اداب کنسولی، حقوق بین الملل خصوصی، تئوری های انقلاب، سیر قدرت در دریاها، نوسازی و دگرگونی سیاسی، جامعه شناسی سیاسی، سیاست خارجی قدرت های بزرگ، مسائل نظامی و استراتژیک معاصر، تاریخ تحول دولت در اسلام.

فهرست مطالب آموزشی رشته علوم سیاسی

گروه تحقیقاتی طلوع برای آشنایی شما عزیزان با رشته علوم سیاسی، لیستی از مطالب آموزشی بروز و کاربردی را ارائه می نماید. برای دسترسی به این مطالب بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فهرست مطالب آموزشی رشته علوم سیاسی

خدمات گروه تحقیقاتی طلوع

 • مشاوره و آموزش رایگان پایان نامه نویسی و پروپوزال نویسی
 • مشاوره و آموزش رایگان رساله نویسی و پروپوزال نویسی
 • کارگاه آموزشی پروپوزال نویسی
 • کارگاه آموزشی پایان نامه نویسی
 • کارگاه آموزشی رساله دکتری
 • مشاوره و آموزش رایگان مقاله نویسی
 • چاپ کتاب
 • ترجمه مقالات به انگلیسی
 • مشاوره و آموزش مقاله نویسی ISI، ISC، Scopus، علمی پژوهشی و علمی تخصصی
 • مشاوره و آموزش چاپ مقالات ISI، ISC، Scopus، علمی پژوهشی و علمی تخصصی
 • مشاوره و آموزش رایگان تحلیل های آماری و نرم افزارهای آماری
 • مشاوره و آموزش رایگان الگوریتم های بهینه سازی و کدنویسی

گروه تحقیقاتی طلوع با بیش از یک دهه تجربه و با هدف متحول سازی در زمینه مشاوره و آموزش با همکاری تیم گسترده با تجربه و توانمند دارای آمادگی می باشد. هدف اصلی گروه تحقیقاتی طلوع کمک در راستای مشاوره و آموزش شخصی سازی شده است. برای دریافت مشاوره رایگان همین الان فرم گروه تحقیقاتی طلوع را پر نمایید یا با ما به صورت تلفنی، ایمیلی و حضوری در ارتباط باشید.


همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.


 • در صورتی که فایل پیوست را ارسال می کنید. در انجام فرآیند ارسال صبور باشید تا فایل بارگزاری شود.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .