موفقیت-به-شیوه-خود
برای موفق شدن به شیوه خود چه می کنید؟
مارس 9, 2017
خوشبختی-در-ذهن-شماست-
جست وجو برای یافتن شادی و خوشبختی
مارس 9, 2017
موفقیت-به-شیوه-خود

موفقیت-به-شیوه-خود

چرا بیشتر مردم کاری راکه دوست دارند انجام نمی دهند؟ برای اینکه از دوران کودکی به ما گفته اند که چه باید بخواهیم. بخواهیم که یک دکتر، یک حقوقدان یا یک مدیر اجرایی بلند پایه شویم. آیا آنچه را باید بخواهیم اشتیاق ما را در نظر نمی‌گیرد؟

یکی ازچیزهای عالی که از دیدن آن در بچه ها لذت می برم برداشت ناب آنها از زندگی است. آنها بگونه ای رفتار می‌کنند که انگار تخیل با باورها و تصورات آنها می‌تواند به حقیقت بپیوندد. فرزندان جوان خانواده به حد و مرزها فکر نمی‌کنند، به سوابق و گذشته ها فکر نمی کنند، به فرصت های موجود در بازار فکر نمی کنند. به تجارت هم نظر ندارند. آنها به این فکر می کنند که از انجام دادن چه کاری لذت می برند و بعد آن کار را می کنند. و یا اینکه وانمود می کنند که آن کار را می کنند و یا دست کم تصور می کنند که روزی این کار را انجام خواهند داد.

یکی از اشتباهات بزرگی که مردم می کنند این است که می خواهند به زورعلاقه مندشوند.

                                                                                                                                            جف بزوس

در جایی واقعیت های دنیا وارد صحنه می‌شوند. ما را بدون اینکه قصد و منظوری داشته باشیم، می‌خواهیم این رؤیاها را بدزدیم. شما متوجه می شوید که این رؤیاها، امیال و خواسته های همه روزه ما نیستند. تنها این نیست که می خواهیم یک بازیگر، قهرمان، دکتر و وکیل بشویم. هر کودکی به شیوه و رسم خود برای خود برنامه ای دارد.

پول می آید و می رود اما داشتن یک اشتیاق می تواند نگهدارنده شما باشد. داشتن اشتیاق در حکم دسترسی داشتن به منبع بی انتهای سوخت است. اشتیاق سبب می شود که ورزشکاران چهار سال تمرین کنند، به المپیک بروند، روی سکوی افتخار بایستند و بعد بلافاصله چهار سال دیگر تمرین کنند تا فرصتی دیگر برای قهرمان شدن به دست آورند.

می پرسند ازکجا می دانم که این حرف درست است؟ علتش این است که اشتیاق در اغلب فرصتهای زندگی نگهدارنده من بوده است. من با پیروی از اصولی که در این کتاب برایتان بازگو می کنم، بعد از ۲۵سال کار و تلاش توانستم مدیر عامل یکی ازشرکت های فورچون ۱۰۰ بشوم. همزمان بدون توجه به اینکه تا چه اندازه در زندگی شرکتی موفق شدم، توانستم در موسیقی، نوآوری و کمک به دیگران اقدامات جالبی صورت دهم.  داشتن اشتیاق سبب می شود که در تمام مدت روز و بعد در تمام مدت شب کار کنید و صبح فردا برای ادامۀ کار کردن آماده باشید.

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.