ساختار برنامه ریزی برای توریسم درمانی
سپتامبر 6, 2014
موضوعات پایان نامه مهندسی محیط زیست / آب و فاضلاب
سپتامبر 6, 2014

امروزه با صنعتی شدن کشورها و بروز دردهای مختلف در روح و بدن انسان ها و روی آوردن به عمل های جراحی زیباییبه صورت چشم گیر، بحث توریسم درمانی یکی از بخش های روبه رشد صنعت گردشگری درجهان و ایران به شمار می اید با این وجود در کشورمان این دغدغه وجود دارد کهآیا این بخش از توریست به شکوفایی می رسد یا علیرغم تشکیلاتی که برای آن درنظر گرفته شده است فراموش می شود؟

در زمینه توریست درمانی و جذب گردشگران سلامت همواره باید به چهار آیتم اساسی دراین زمینه توجه داشت:

توانمندی های شاغلان حرفه پزشکی

تکنولوژی های روز و استانداردهای جهانی

اقتصاد درمان و هزینه های درمانی

و مقررات داخلی کشور ها از عوامل مهم گردشگر سلامت هستند.

 ایران در هر چهار مورد ذکر شده نسبت به کشورهای همسایه و خاور میانه از توانمندی های بهتری برخوردار است.که باید نهایت استفاده از پتانسیل موجود کرد. اما متاسفانه تبلیغات مناسبی برای شناسایی توانمندی های پزشکی و گردشگری ایران در خارج صورت نگرفته است و رسانه های دولتی و سفارت خانه ها در این زمینه نقش موثری دارند.

امروزه صنعت توریسم درمانی در جهان بالاتر از صنایع نفت و طلا قراردارد. کم هزینه و پر درآمد است.در بخش توریسم درمانی فقط به جذب گردشگر توجه نمی شود بلکه فراتر ازآن می تواند موقعیت و جایگاه ایران را از نظر علمی، سیاسی، اجتماعی و منطقه ای تقویت کند.

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.