به-روش-خود-ثروتمند-شوید
پنج راه برای رسیدن به ثروت
مارس 9, 2017
به-روش-خود-ثروتمند-شوید
پول قدرت است
آوریل 4, 2017
به-روش-خود-ثروتمند-شوید

به-روش-خود-ثروتمند-شوید

در اینجا به یک سوال منطقی می رسیم: انسانهای ثروتمند چه می کنند، یا چه دارند که می توانند در مقایسه با توده های مردم تا این اندازه درآمد بیشتری به جیب بزنند؟ به اعتقاد من، اشخاص از آن جهت ثروتمند می شود که چیزی که من اسم آن را اهرم گذاشته ام، تولید می کنند. اهرم وسیله ای است که به کمک آن می توانید کاری به مراتب بیش از حد خود را انجام بدهید. اهرم کلید رسیدن به ثروت است.

در اینجا به مواردی اشاره می کنیم که برای رسیدن به استقلال مالی می توانید از آن استفاده کنید.

دانش تخصصی

اولین نوع اهرم دانش است. دانش تخصصی سبب می شود که ارزش شما افزایش یابد و کاری که می‌کنید ارزشمندتر شود. دکترها، حقوقدانها، وکلا، حسابدارن و فروشندگان با تجربه جملگی از یک دانش عملی برخوردارند که برای دیگران ارزشمند است. این دانش برتر به آنها امکان می دهد که سریع تر و بهتر به نتایج مطلوب برسند. اشخاص ترجیع می دهند که از خدمات آنها استفاده کنند که به آنها پول بیشتری بپردازند. از طریق دانش به سه طریق می توان اهرم سازی کرد: یک متخصص شوید، در فعالیت های پرارزش تخصص پیدا کنید و بالاخره، محصولتان را به خوبی بشناسید.

یک متخصص شوید

مصصم شوید که در زمینه فعالیتی که انتخاب کرده اید به یک متخصص تبدیل شوید. از همین امروز تصمیم بگیرید که به جمع ۱۰درصدی بالای کسانی که در زمینه کاری شما فعالیت می کنند، بپوندید. این را به یکی از هدف‌ های خود در نظر بگیرید. برنامه ای بریزید و سعی کنید هر روز کارتان از روز قبل بهتر باشد.

در فعالیت های پر ارزش تخصص پیدا کنید

در زمینه هایی تخصص پیدا کنید که دارای بیشترین اهمیت هستند و بیشترین ارزش را به شرکت شما می دهند. از قانون ۸۰ به ۲۰ استفاده کنید. این قانون می گوید ۸۰ درصد نتایج شما را ۲۰ درصد فعالیت های شما مشخص می کند. روی این ۲۰ درصد دقیق شوید.

محصولتان را به خوبی بشناسید

محصول یا خدمتی را که ارائه می دهید، به طور کامل بشناسید. هدفتان را این بگذارید که همه شما را متخصص صنعتی که در آن فعالیت می کنید، شناسایی کنند. به خاطر داشته باشید، کسانی که از دانش تخصصی برخوردار باشند در مقایسه با کسانی که معلومات متوسط دارند، می توانند بسیار مثمر ثمرتر واقع شوند. به همین دلیل است که متخصصان در مقایسه با اشخاص غیر متخصص پول بسیار بیشتری دریافت می کنند.

برحرفه خود مسلط باشید

مهارت نوعی اهرم است. هرچه در کارتان بهتر باشید، بیشتر حقوق دریافت می کنید. ۲۰ درصد بالای نیروی فروش، ۱۵ برابر ۸۰ درصد فروشندگان متوسط درآمد دارند. پزشک ها، مکانیک ها، حقوقدان ها، فنی ها و رهبران  و پیشروان هر زمینه از فعالیت به مراتب بیشتر از سایرین که در حد متوسط هستند حقوق می گیرند.

بهترین باشید

تصمیم بگیرید در هر کاری که می کنید در ردیف های بهترین ها باشید. هر قیمتی را که لازم است، بپردازید. هر از خودگذشتی ای را که لازم است، انجام بدهید. هر مسافتی را که لازم است را طی کنید. حتی اگر لازم است، چندین سال در این خصوص تلاش کنید این کار را بکنید. توجه داشته باشید که زمان به هر صورت می گذرد.

هرگز از یادگیری دست نکشید

مصمم شوید که در زمینه شخصی و حرفه ای پیشرفت کنید. هرگز حاضر نشوید در سطح مهارت موجود خود باقی بمانید.

از حد انتظار فراتر بروید

همیشه سعی کنید از حد انتظارات مشتریان، رئیس و اشخاصی که به آنها سرویس می دهید فراتر بروید. عادت کنید بیش از حدی که به شما حقوق می دهند کار کنید و خدمت ارائه دهید. اگر متعهد شوید بیش از حدی که به شما پول می دهند خدمت ارائه دهید، مطمئن باشید بیش از درآمدی که امروز دارید حقوق خواهید گرفت.

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.