به-روش-خود-ثروتمند-شوید
به بلند مدت بیندیشید
می 16, 2017
آموزش روش تحقیق کیفی | کمی | میکس متد Mix Method
آموزش روش تحقیق کیفی | کمی | میکس متد Mix Method
می 18, 2017
به-روش-خود-ثروتمند-شوید

به-روش-خود-ثروتمند-شوید

در سه زمینه قانون انباشت نقش مهمی را در پیروزی مالی ایفا می کند: دانش، پول و تجربه. اینها مطالبی هستند که بارها و به تکرار مورد بحث قرارگرفته اند و علتش این است که بسیار مهم هستند.

دانش قدرت است

دانش، قدرت است، و می تواند به شما اهرمی بدهد که بر فرصت های مناسب خود بیفزایید. هرکسی که دانش وسیع داشته باشد، هزاران ساعت صرف آموخته های خود کرده است. به همین دلیل است که می گوییم ۲۰ درصد مردم در هر رشته و زمینه ای، ۸۰ درصد پول و منافع موجود را به جیب می زنند. علتش این است که این ها در مقایسه با رقبایشان بیشتر می دانند و در نتیجه برای خدمات خود مبالغ بیشتری نصیب می برند.

پولتان را پس انداز کنید

زمینه دیگری که در آن قانون انباشت نقش مهم در موفقیت شما ایفا می کند، زمینه پول است. هر پس انداز بزرگی ناشی از هزاران پس انداز کوچک است. ثروتمندان به ندرت در شروع کارشان پول کلانی در اختیار دارند. پس اندازها به تدریج افزایش پیدا می کنند. نقطه شروع حرکت به سوی ثروت همین جایی است که در حال حاضر در آن قرار دارید. اگر در همین شرایطی که در آن قرار دارید نتوانید دست به پس انداز بزنید، بدانید که هرگز موفق نخواهید شد. راه پس انداز کردن در جمله کوتاهی خلاصه است: کمتر از درآمدتان خرج کنید.

کنار بگذارید

 چند سال پیش، کار جدیدی را شروع کردم و اشتباهات فراوانی را که کارفرمایان جدید مرتکب می شوند، مرتکب شدم. همه پولم را از دست دادم. مجبور شدم خانه ام را بفروشم تا پول نقدی تدارک ببینم. زنم پا بر زمین کوبید که از نگرانی درباره پول خسته شده است. او اصرار کرد که از پول فروش خانه، ۱۰٫۰۰۰ دلار را در یک حساب بانکی بگذاریم که موقع لزوم به آن دسترسی داشته باشیم. به خاطر اصرار بیش از حدش، حرف او را قبول کردم. می دانید نتیجه چه شد؟ از زمانی که آن ۱۰٫۰۰۰ دلار را در یک حساب جداگانه گذاشتیم، هرگز بی پول نشدیم. در سال های بعد، به رغم فراز و نشیب های اقتصادی متعدد، ما هرگز دست به این ۱۰٫۰۰۰ دلار نزدیم. در مدت چندسال، از قرض بیرون آمدیم و توانستیم که خانه جدید و زیبایی بخریم.

من طی سال های گذشته با اشخاص موفق فراوانی صحبت کرده ام. آن ها هم به من حکایت مشابهی را گفته اند. آن ها گفتند به محض اینکه پولی را کنار گذاشتند، این پول، پول بیشتری را جذب خود کرد. وقتی پس انداز آنها رشد کرد، در شرایطی قرار گرفتند که توانستند پولشان را به شکل مناسبی سرمایه گذاری کنند. و در نتیجه سرمایه آنها با سرعت زیاد رشد کرد. شاید علت اصلی بازنشسته شدن فقیرانه اشخاص در این است که آن ها پولی را به عنوان پس انداز کنار نمی گذارند.

 دست به کار شوید

 قانون انباشت در زمینه تجربه هم نقشی حیاتی در زمینه موفقیت بازی می کند. انسان های موفق، در هر زمینه ای کسانی هستند که در مقایسه با سایرین در آن زمینه از تجربه بیشتری برخوردارند. و هیچ چیزی جای تجربه را نمی گیرد. خواه در زمینه تجارت باشد، یا کار فرمایی، مدیریت، فروش، سرمایه گذاری، سخنرانی، نگارش و یا هرچیز دیگر، تجربه تفاوت اساسی را ایجاد می کند. در زمینه احاطه در کار نقطه نظرها و مطالب فراوانی درکارند. و در این میان، همه متخصصان بر این باورند که اساس و بنیاد احاطه و تسلط در هر رشته و زمینه ای بستگی به شناخت دارد.

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.