چگونه-انسانی-دوست-داشتنی-باشیم
تأثیر گوش کردن
آوریل 4, 2017
چگونه-انسانی-دوست-داشتنی-باشیم
تأثیرگذاری بر مردان
آوریل 4, 2017
چگونه-انسانی-دوست-داشتنی-باشیم

چگونه-انسانی-دوست-داشتنی-باشیم

مردان و زنان، بیش از آنچه در ظاهر امر به نظر می رسد، با یکدیگر تفاوت دارند. یکی از مهمترین کاربردهای جذابیت و گیرایی این است که برای زن زندگی خود دوست داشتنی می شوید. زنان اغلب مردان تأثیرگذار را دوست دارند. آنها همواره می خواهند با چنین مردی زندگی کنند. برای اینکه برای زنان جذابیت و گیرایی داشته باشید باید اندیشه ها و احساسات آنها را درک کنید. سپس، باید سخنانی بگویید و کارهایی را انجام دهید که از نظر عاطفی بر آنها تأثیر می‌گذارد. منبع اصلی عزت نفس و ارزش شخصی زنان از چگونگی روابط شان با انسانهای مهم پیرامون شان نشأت می گیرد. زنان بیش از مردان به این موضوع تأکید دارند که دیگران درباره ی آنها چگونه می اندیشند و با آنها چگونه رفتار می کنند.

سه نیاز اصلی زنان

محبت، توجه و احترام مهمترین و نیرومندترین نیازهای عاطفی بیشتر زنان محسوب می شوند. زنان بر این اساس درباره ی دیگران قضاوت می کنند که چقدر به آنها علاقه و توجه نشان می دهند و تا چه اندازه انسان هایی رازدار و شایسته هستند. شیوه تأثیر گذاری بر همسرتان این است که به او و تک تک جمله هایی که می گوید به طور کامل توجه کنید؛ بی آنکه حرفش را قطع کنید یا در رشته ی سخن او وقفه ای به وجود آورید. شما باید به او نشان دهید که سخت مجذوب سخنش شده اید.

کم تر حرف بزنید، بیشتر گوش کنید

دفعه ی بعد که با همسرتان بودید، از صحبت کردن درباره ی خودتان بپرهیزید. در عوض، سوال هایی را درباره ی او مطرح کنید. از او بپرسید که روزش را چگونه گذرانده است. از او بخواهید تا درباره ی زندگی و دل نگرانی هایش حرف بزند. سپس در سکوت با تمام وجود به حرف های او گوش کنید. در این صورت، او شما را مردی دوست داشتنی و تاثیر گذار می بیند.

تاثیر گذاشتن یا تأثیر گرفتن؟

هربار که با همسرتان بودید، به جای اینکه درباره ی خودتان حرف بزنید و سعی کنید او را تحت تاثیر قرار دهید، بکوشید تا تحت تاثیر او قرار بگیرید. سوال هایی را درباره او مطرح کنید. با او درباره امیدها، آرزوها، دل نگرانی ها، سابقه خانوادگی و اهدافش حرف بزنید. با او صحبت کنید به گونه ای به حرف هایش توجه نشان دهید گویی او دوست داشتنی ترین انسانی است که تا به حال با او روبه رو شده اید. هرچه بیشتر تحت تاثیر عقیده های همسرتان و ویژگی های شخصیتی اش قرار بگیرید، بیشتر بر او تأثیر خواهید گذاشت. در این صورت، او شما را دوست داشتنی ترین مرد زندگی اش می بیند.

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.