چگونه-انسانی-دوست-داشتنی-باشیم
رفتارهایی که باید از آن ها بپرهیزید
جولای 11, 2017
به-روش-خود-ثروتمند-شوید
هر وقت باور کنید آن را می بینید
جولای 11, 2017
چگونه-انسانی-دوست-داشتنی-باشیم

چگونه-انسانی-دوست-داشتنی-باشیم

چگونه بفهمید که کسی با دقت به صحبت های شما گوش می کند؟ نخستین علامت مهم ارتباط چشمی است که روش ساده و مطمئن محسوب میشود. اگر کسی به شما نگاه نکند، پس به حرف های شما نیز گوش نمی کند.

مستقیم به چهره گوینده نگاه کنید

با گوینده ارتباط چشمی برقرار کنید. در این صورت، او پی می برد که به حرف هایش گوش می کنید و به آن ها توجه دارید. هرچه بیشتر ارتباط چشمی برقرار کنید، به نظر می رسد که به حرف های گوینده بیشتر توجه دارید.

چه مقدار ارتباط چشمی در گفتگو مناسب است؟

وقتی به حرف های کسی گوش می کنید، هرچه بیشتر با او ارتباط چشمی برقرار کنید بهتر است. در وضعیت مطلوب، توصیه میشود که ارتباط چشمی شما صد درصد باشد. اگر در هنگام صحبت کردن شخصی به مدت طولانی به نقطه ای دیگر نگاه کنید، به یقین موجب برانگیختن واکنش منفی او می شوید. در این صورت گوینده با خودش می اندیشد: او به حرف های من علاقه ندارد.

ابزار شما برای تاثیر گذاشتن بر دیگران

در گفتگوی بعدی خود حضور داشتن در لحظه ی حال را تمرین کنید. وقتی می خواهید انسانی خونگرم و دوست داشتنی به نظر برسید، باید در لحظه ی حال حضور داشته باشید. اگر یک دقیقه یا یک ساعت را با دیگران سپری می کنید، خودتان را عادت بدهید که به طور کامل بر لحظه حال متمرکز بمانید.

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.