مطالب آموزشی زیست شناسی
پدیده بیات شدن نان
دسامبر 13, 2016
مطالب آموزشی مهندسی عمران - محیط زیست
معیارها و استانداردهای کیفیت آب | کیفیت آب آشامیدنی و آب آبیاری
دسامبر 14, 2016
مطالب آموزشی زیست شناسی

مطالب آموزشی زیست شناسی

استانازول که معمولا با نام ویمسترول (خوراکی) و ویمسترول دیپوت (داخل غضله ای) فروخته می شود یک استروئید آنابولیک مصنوعی مشتق از دی هیدروتستوسترون است که توسط آزمایشگاه های Winthrop (استرلینگ Drug) در سال ۱۹۶۲ توسعه یافته و توسط سازمان غذا و داروی آمریکا برای استفاده انسانی تایید شده است.

استانازول برخلاف اکثر استروئیدهای آندروژنیک آنابولیک قابل تزریق، استری نشده است و بعنوان یک سوسپانسیون مایع یا به شکل قرص خوراکی فروخته می شود. این دارو دارای دسترس پذیری خوراکی زیادی است زیرا به علت آلکیلی شدن آلفای C17 به هورمون اجازه می دهد که در زمان هضم با عبور اولیه از متابولیسم کبدی، باقی بماند. به این علت است که این دارو به شکل قرص نیز فروخته می شود.

استانازول هم در حیوانات و هم در بیماران انسانی در یک سری از شرایط مورد استفاده قرار می گیرد زیرا موفقیت آن در درمان کم خونی و آنژیوادم ارثی اثبات شده است. امکان دارد دامپزشکان برای بهبود رشد عضله، تولید سلول های قرمز خون، افزایش تراکم استخوان و تحریک اشتهای حیوانات کم نیرو یا ضعیف شده از تجویز این دارو استفاده کنند.

استانازول یکی از استروئیدهای آندروژنیک آنابولیک است که معمولا بعنوان داروهای افزایش عملکرد (مواد نیروزا) به کار می رود و استفاده آن تحت نظر فدراسیون جهانی دو و میدانی (IAAF) در رقابت های ورزشی و در بسیاری از پیکره های ورزشی دیگر ممنوع می باشد. علاوه براین، استانازول در اسب سواری امریکا مورد استفاده قرار گرفته است.

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

3 Comments

  1. محمد گفت:

    خیلی ممنون

  2. هزینه ایجاد دیوار سبز گفت:

    عالی

  3. پشتیبانی سایت به صورت حرفه ای گفت:

    ممنون از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.