مشاوره تحصیلی فقط برای دانشجویان از مقاطع لیسانس تا دکتری

اگر در مسیر تحصیلی و علمی خود در ایران و خارج از کشور به بحران برخوردید و یا سوالاتی داشتید که می خواستید بپرسید خوشحال می شویم تجربیات و تخصص سالها تحصیل، مطالعه، پژوهش، کار و کارآفرینی خود را در اختیارتان بگذاریم. در طی سالهای گذشته به بسیاری از افراد و شرکت ها کمک نموده ایم. پس اگر شما نیز به راهنمایی نیاز داشتید همین حالا تماس بگیرید.

در حال حاضر می توان جلوی خیلی از اشتباهات و تصمیمات نادرست را با یک مشاوره و راهنمایی درست و به موقع گرفت. علی الخصوص که جامعه امروز بسیار پیچیده است و جبران بسیاری از اشتباهات و تصمیمات نادرست هزینه بر و گاهی غیرقابل جبران در کوتاه مدت یا بلند مدت است. پس انتخاب شایسته امروز پلی برای سعادت، رشد و شکوفایی مطلوب شما است.

امکان راهنمایی و مشاوره به صورت تلفنی، حضوری، ایمیلی، تلگرامی و ایمو وجود دارد.

مشاوره تحصیلیجهت مشاوره تلفنی یا حضوری با گروه تحقیقاتی طلوع تماس بگیرید.

  • مبلغ مشاوره به مدت یک ساعت: ۲۰۰هزار تومان
  • مبلغ مشاوره به مدت نیم ساعت: ۱۰۰ هزار تومان

لازم به ذکر است تمامی مشاوران ما در مقطع دکتری هستند. در ادامه تعدادی از نکات کاربردی در مورد مبخث مشاوره تحصیلی ارائه می شود.

چرا امروزه ادامه تحصیل در دانشگاه اهمیت ویژه ای پیدا کرده است؟

یکی از مسائلی که با پیشرفت علم و تکنولوژی حائز اهمیت شده ادامه تحصیل در دانشگاه می باشد. حرفه ای شدن مشاغل گوناگون باعث شده تا نیاز به تحصیلات آکادمیک و تخصصی در دانشگاه ها از ارزش بیشتری نسبت به گذشته برخوردار شود. علاوه بر این دانشگاه محلی برای تبادل دانش روز است و یکی از مهمترین مسیرها برای کسب شغل و درآمد و به تبع آن بالا بردن منزلت و جایگاه اجتماعی می باشد.

امروزه دانشگاه مملو از افرادی است که با انگیزه و یا بدون انگیزه در آن مشغول به تحصیل هستند. داشتن علاقه و استعداد در هر رشته تحصیلی موفقیت افراد در سال های آتی زندگی را رقم می زند. بنابراین بهتر است هوشمندانه و با دیدی باز این انتخاب را که بدون شک یکی از تاثیرگذارترین و اساسی ترین انتخاب های زندگی است را انجام دهیم.

همچنین رسیدن به رویاهایی که فرد پیش از تحصیل در دانشگاه آنها را برای خود ترسیم می کند؛ این یکی از اهدافی است که می تواند او را به سمت ادامه تحصیل در دانشگاه سوق دهد. راه های بسیار زیادی برای رسیدن به دانشگاه وجود دارد اما یافتن راهی که افراد را به مقصد دلخواه هدایت کند کمی پیچیده است و ممکن است زمان بیشتری از آنها بگیرد. این زمانبر بودن به دلیل نقص اطلاعات افراد عادی در مورد محلی است که می خواهند در آن به تحصیل بپردازند.

برای این که این فرآیند طولانی و خسته کننده نشود بهتر است به شکل آکادمیک و تخصصی به مقوله ادامه تحصیل نگاه کرد و از مشاوره اهل فن بهره مند شد. مشاورین حاضر در موسسات مشاوره تحصیلی بهترین راه برای دستیابی به رویاهای تحصیلی افراد را پیش روی آنها می گذارند.

چگونه می توان به بهترین شکل ممکن ادامه تحصیل داد؟

تحصیل در دانشگاه خوب و با کیفیت بالا رویای همه افرادی است که دوست دارند به دانشگاه بروند. اما این موضوع در بیشتر موارد برای افراد عملی نمی شود، چرایی این ماجرا را باید در دانسته های ناقص و اطلاعات ضعیف افراد از شرایط تحصیل در گوشه و کنار دنیا دانست.

این کمبود ما را وادار می کند تا از اطلاعات و تخصص سایر افراد که در زمینه اخذ پذیرش و ارائه خدمات مشاوره تحصیلی خبره هستند، استفاده نماییم. این موسسات برای به واقعیت تبدیل کردن رویای افراد جویای پیشرفت تحصیلی و یا پیشرفت شغلی پا به وجود آمده اند.

یافتن یک دانشگاه خوب برای تحصیل باعث می شود تا نیمی از مسیر تحقق رویاهای ما پیموده شود. به همین دلیل به کارگیری دقت و حساسیت در گرفتن مشاوره های تحصیلی برای افرادی که قصد درس خواندن در دانشگاه و در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را دارند توصیه می شود.

مشاوره تحصیلی چیست؟

مشاوره تحصیلی فرآیندی است که با شناسایی ذوق و استعداد افراد و لحاظ کردن علاقمندی های آنها و آنالیز بازار کسب و کار رشته های مناسب را برای ادامه تحصیل در دانشگاه و یا کالج به آنها معرف می نماید. این مشاوره ها با دادن راهنمایی های مختلف و ارائه داده هایی در مورد دانشگاه های منتخب دنیا و رشته های دانشگاهی گامی بلند در جهت صرفه جویی در وقت مشتری و افزایش آگاهی او برمی دارند.

مشاورین تحصیلی افرادی آگاه هستند که با آنالیز بازارکار و میزان علاقمندی افراد در یک اجتماع خاص رشته های تحصیلی خاص و مناسب با روحیه افراد را به آنها توصیه می کنند. یکی از دلایلی که باید به مشاورین تحصیلی اعتماد کنیم این است که این افراد حرفه ها و مشاغل آینده های دور را می بینند و از طریق آمار و داده هایی که در دسترس دارند به خوبی می توانند بازار کار و سرمایه را پیش بینی کنند.

لزوم استفاده از مشاوره های تحصیلی

یکی از سوالاتی که ذهن مشتریان را در دریافت خدمات مشاوره های تحصیلی مشغول می کند این است که این موسسات چگونه خدمات لازم را به مخاطبان خود ارائه می کنند. این موسسات با بانک های اطلاعاتی کاملی که حاصل سال ها پژوهش و تحقیق در این حوزه است انتخاب وسیعی از دانشگاه و رشته در سراسر دنیا را به مخاطبان خود ارائه می دهند.

این که همواره یک متخصص و یا کارشناس به ارزیابی وضعیت تحصیل دانشجو بپردازد یکی از مسائلی است که باعث می شود لزوم استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی پیش از اقدام برای ورود به دانشگاه را متوجه شویم. این موضوع علاوه بر ایجاد دلگرمی در دانشجو در صورت نیاز والدین او را از روند تحصیلی آگاه می کند و بدین ترتیب فرد در مسیر درست که رو به موفقیت باز است قدم برمی دارد.

مشاوره تحصیلی چه کمکی به بهبود وضعیت تحصیلی فرد و انتخاب مسیر درست می کند؟

مشاوره تحصیلی کارهای زیادی برای افراد متقاضی ادامه تحصیل انجام می دهد. یکی از این کارها پایش و کنترل دانشجویان حین تحصیل است. این بررسی به صورت گروهی و انفرادی انجام می شود. به طور کلی این دست ارزشیابی ها علاوه بر این که دیتاهای جامعی از وضعیت دانشگاه های طرف قرارداد موسسات مشاوره تحصیلی قرار می دهد موجبات بالا رفتن کیفیت تحصیل و اهمیت دادن به درس از سوی دانشجویان را نیز فراهم می کند.

مشاوره های تحصیلی خدمات متنوع و کاملی را به متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه ارائه می کند. یکی از این خدمات مدیریت فرآیند تحصیل به صورت تضمینی است. این نوع از مدیریت به منظور ایجاد امنیت خاطر در هنگام تحصیل برای دانشجویان ضروری به نظر می رسد. مشاوره پیوسته کارشناسان به دانشجویان که براساس داده های واقعی و تحلیل های واقع بینانه صورت می گیرد نیز از امکاناتی است که از طریق دریافت خدمات مشاوره تحصیلی به متقاضیان ارائه می شود.

از جمله خدمات جانبی موسسات مشاوره تحصیلی ارائه برنامه های تحصیلی و ساخت ابزارهایی برای ایجاد این نوع برنامه ها است. پشتوانه این برنامه ها و ابزارها معلمان و اساتیدی هستند که سال ها تجربه واقعی تدریس و مشاوره را در کارنامه خود دارند. یکی از کارهایی که توسط این اساتید انجام می گیرد ساخت پروفایلی کامل از مشخصات کلیدی و ارزیابی دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه ها و مقاطع گوناگون است.

از چه کسانی باید مشاوره بگیریم؟

در انتخاب موسساتی که می خواهیم از آنها مشاوره تحصیلی بگیریم باید نهایت دقت را بداشته باشیم. پس از تحقیق فراوان و انتخاب چندین موسسه برای این منظور باید موسسه ای را انتخاب کنیم که بانک داده های کاملی داشته باشد و کارشناسان آن قادر باشند بهترین راهکارها برای انتخاب یک دانشگاه و یا رشته خوب به متقاضیان معرفی نماید.

کارشناسان خبره در امر مشاوره تحصیلی بلافاصله پس از گرفتن پذیرش دانشگاهی تمامی امور و جوانب تحصیل در دانشگاه مورد نظر را ارزیابی می کنند. این کارشناسان با ارائه مشاوره های کیفی و کمی مسیر ادامه تحصیل برای دانشجویان را هموار می کنند.

آیا استفاده از مشاوره تحصیلی ضرورت دارد؟

با توجه به پیشرفت علم و گسترش تکنولوژی گرفتن مشاوره از این موسسات یکی از ضروریات تحصیل درخور و شایسته برای افراد است. موسسات ارائه دهنده مشاوره تحصیلی فرآیند انتخاب دانشگاه و رشته دانشگاهی را از ابتدای مراجعه متقاضی تحت کنترل قرار می دهند و طی انجام فرآیند اخذ پذیرش و یا حتی تحصیل نیز از وضعیت دانشجویان چه به صورت گروهی و چه فردی ارزیابی هایی را به عمل می آورند.

با توجه به تخصصی شدن کارها در این عصر و لحاظ این موضوع که برای تحقق رویاهای شغلی و حرفه ای باید آموزش های مناسب دید لزوم مراجعه به موسسات مشاوره تحصیلی پررنگ تر می شود. این موسسات گستره وسیعی از انتخاب را پیش روی متقاضی می گذارند تا او با خیال راحت و با توجه به شرایط خود و هدفی که در سر دارد یکی را انتخاب کند.

یک موسسه مشاوره تحصیلی خوب با امکانات و تخصصی که در دست دارد می تواند مدل هایی از رشد و پیشرفت دانشجویان در دانشگاه های محل تحصیل بسازد. این کار علاوه بر این که حجم کاملی از دیتا را در اختیار متقضیان قرار می دهد امکان گروه بندی و رتبه دهی به دانشگاه های مختلف براساس داده های واقعی را تسهیل می نماید.

بیشتر دانشجویانی که از خدمات مشاوره تحصیلی برای پا گذاشتن به مقاطع بالاتر استفاده کردند و از حمایت کارشناسان تحصیلی بهره مند شدند بر این باور هستند که این حمایت ها موجبات دلگرمی آنها در طول تحصیل و بالا رفتن کیفیت درس خواندن شده است.

مطالب مرتبط:


همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.


  • در صورتی که فایل پیوست را ارسال می کنید. در انجام فرآیند ارسال صبور باشید تا فایل بارگزاری شود.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .