مطالب آموزشی مدیریت
اهداف كاربردي هوش تجاري
دسامبر 28, 2016
مطالب آموزشی مدیریت
اصول اساسي در مديريت بهبود کيفيت
دسامبر 28, 2016
مطالب آموزشی مدیریت

مطالب آموزشی مدیریت

مدیران همواره به دنبال اطلاعات هستند و اتخاذ تصمیمات آن ها براساس داده های مرتبط و با موضوع تصمیم است. درگذشته منابع اطلاعاتی مدیران، اتفاقی و غیرمطمئن و به روش های گوناگون بود و اطلاعات آن ها از طریق مقامات ما فوق و سایر پرسنل سازمان تامین می شد که عدم اطمینان و اتکا به صحت اطلاعات را تشدید می کرد. زیرا افراد، اطلاعات را با افزایش و کاهش، به مقامات و مسوولان منتقل می کردند. لذا اطمینانی از درستی اطلاعات نبود. سیستمی که کنترل و بازسازی اطلاعات را از دنیای محیطی و عملیات بازرگانی داخل  سازمان به عهده دارد و با سازماندهی و انتخاب داده ها اطلاعات لازم را جهت اتخاذ تصمیم، برنامه ریزی و کنترل برای مدیران آماده می سازد سیستم اطلاعات مدیریت نامیده می شود سیستم اطلاعات مدیریت در حقیقت سیستمی مبتنی بر رایانه است که اطلاعات رابراساس خواسته های کاربران در اختیارشان قرار می دهد.  سیستم اطلاعات مدیریت نه تنها مدیران را در امور استراتژیک حمایت می کند. بلکه در تصمیمات تکراری و روزمره نیز اطلاعات لازم را در اختیار مدیران تاکتیکی قرار می دهدو  آنها را قادر می سازد تا به اطلاعاتی دست یابند که در تصمیم گیری ها کمک موثری برای آن ها باشد. مديريت سیستم اطلاعات مدیریت درواقع کاربرد تکنولوژي اطلاعات است در پشتيباني از فعاليت هاي تجاري, چرا که تجارت روز به روز متحول مي‌گردد و در اين ميان همواره افرادي با قدرت تحليل بالا و زاويه ديد و پيشينه تجاري مورد نياز هستند تا فرايندهاي تجاري را بارورتر کنند.

اما سیستم هوش کسب و کار به فرآیند تبدیل داده های خام به اطلاعات کسب و کار و مدیریتی گفته میشود که به مدیران سازمان کمک میکند تا تصمیمات خود را سریعتر و بهتر اتخاذ کنند و بر اساس اطلاعات صحیح، عملکرد سنجیده ای از خود نشان دهند. به کمک هوش کسب و کار میتوان کاوش و تحلیل اطلاعات را ساده نمود. بسیاری از شرکت ها حتی شرکت های متوسط معمولا روزانه با حجم انبوهی از داده ها سرو کار دارند که در پایگاه های داده، سیستم های توزیع شده و جاهای دیگر انبار شده است. شاید در وهله اول، کار با پایگاه داده و مدیریت آن، ساده به نظر برسد ولی وقتی به این نکته دقت کنیم که برای مثال، سیستم پرداخت دستمزد کارکنان و سیستم دریافت از مشتری هرکدام به خودی خود یک پایگاه داده محسوب می شوند، آن وقت می توانیم تا حدودی دشواری کار را درک کنیم.

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.