مطالب آموزشی مدیریت
فراموشی سازمانی
دسامبر 28, 2016
مطالب آموزشی مدیریت
مزایای شهر الکترونیک
دسامبر 28, 2016
مطالب آموزشی مدیریت

مطالب آموزشی مدیریت

اصطلاح شهر الکترونیک اولین بار توسط موشویتس در سال ۱۹۸۶ مطرح شد. شهر الکترونیک حیطه وسیعی از فعالیت های سازمان های اقتصادی و غیراقتصادی را می پوشاند.

شهر الکترونیکی، شهری است که با بهره گیري از فناوري اطلاعات، خدمات خود را در حوزه وظایف شهری، به صورت آسان، سریع، قابل دسترسی و ایمن به شهروندان ارائه می دهد. این خدمات به صورت شبانه روزي و بیشتر از طریق شبکه جهانی اینترنت ارائه می شود. در شهر الکترونیکی وظایف زیر باید انجام شود: تأمین و به روز رسانی اطلاعات، ارائه خدمات آن لاین، تبادل اطلاعات اجتماعی.

از سوی دیگر زیرساخت های لازم براي توسعه شهر الکترونیک به شرح زیر است:

  • زیرساخت هاي فرهنگی: تربیت نیروي متخصص، آموزش کارکنان شهری که در ارتباط با پروژه اند و آموزش شهروندان به همراه فرهنگ سازي، تبلیغات و … .
  • زیرساخت مخابراتی: شامل شبکه فیبر نوري، اینترنت و اینترانت و در اختیار قرار دادن اینترنت پرسرعت براي شهروندان، بنگاه ها و ادارات.
  • زیرساخت هاي نرم افزاري: شامل مهندسی مجدد فرایندها و توسعه خدمات الکترونیک، یکپارچه سازي با سیستم اطلاعاتی و نرم افزارهاي کاربردي و توسعه وب سایت رسمی شهرداري.
  • زیرساخت هاي حقوقی: که شامل قوانین و مقررات است.
TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.