بازاریابی حسی چیست؟
ژانویه 4, 2015
مزایای الکترونیکی شدن مدیریت منابع انسانی در سازمان
ژانویه 4, 2015

مدیریت منابع انسانی الکترونیک، برنامه‌ریزی جهت استفاده و به کارگیری تکنولوژی اطلاعات، برای استفاده کنندگان از شبکه می‌باشد و از فعالیت‌های گروهی یا فردی جهت شکل گیری فعالیت‌های منابع انسانی حمایت و پشتیبانی می‌کند. چنین تعریفی ازe-HRM، چند جنبه مهم آن را نمایان می‌سازد:

  • تکنولوژی لازم جهت ارتباط میان فعالیت کارکنان در فضاهای جداگانه و توانایی برقراری ارتباط بین آنان، صرف‌نظر از اینکه دو کارمند در یک سازمان مشغول به کار هستند و یا در قاره‌های مختلف کار می‌کنند. به هر حال تکنولوژی به عنوان رابطی جهت ارتباط بین کارکنان و گردآوری فعالیت‌های آن‌ها در یک مکان خدمت می‌کند، به نحوی که آن‌ها در نقاط مختلف جهان از فعالیت‌های مرتبط با حوزه کاری خود آگاهی یابند.
  • تکنولوژی از فعالیت‌های منابع انسانی به وسیله مشارکت پشتیبانی می‌نماید و گاهی اوقات هم به صورت کامل فعالیت‌های منابع انسانی را اجرا می‌کند.سهم فعالیت‌های منابع انسانی در نظم و قابل پیش‌بینی بودن در آینده بیشتر خواهد شد و تاکید روی جنبه تعاملی و شبکه جهانی اتفاق خواهد افتاد.
  • با توجه به انجام فعالیت‌های شخصی و گروهی، مدیریت منابع انسانی الکترونیک یک پدیده چند سطحی به شمار می‌رود، زیرا علاوه بر درگیر شدن در فعالیت‌های شخصی، در فعالیت‌های جمعی نظیر گروه‌ها، بخش‌های سازمانی مختلف و حتی همه سازمان‌هایی که برای انجام فعالیت‌های منابع انسانی با هم تعامل دارند، نقش جدی ایفا می‌کند.
  • پس تکنولوژی اطلاعات علاوه بر بهینه سازی امور از طریق برقراری ارتباط در فضاهای گوناگون، همچون ابزاری برای انجام وظایف منابع انسانی نیز خدمت می‌کند. همچنین از طریق برنامه‌ریزی روی جنبه‌های سیستماتیک و قابل پیش‌بینی فعالیت‌ها تاکید می‌کند.
TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.