مطالب آموزشی مهندسی عمران - محیط زیست
انواع فاضلاب | فاضلاب­ های خانگی | فاضلاب­ های صنعتی | فاضلاب­ های بیمارستانی
دسامبر 14, 2016
مطالب آموزشی مهندسی عمران - محیط زیست
تقسيم­ بندي آلاينده ­ها بر اساس ترکیب
دسامبر 14, 2016
مطالب آموزشی مهندسی عمران - محیط زیست

مطالب آموزشی مهندسی عمران - محیط زیست

آلودگي هوا عبارت است از حضور يك يا بيش از يك آلاينده در هواي آزاد (به عنوان مثال گرد و خاك، دود غليظ، گاز، مه آلوده، بوي نامطبوع، دود يا بخار) به مقدار كافي، با خواص مشخص و تداوم كه مي ­تواند حيات انسان، گياه يا جانوران و يا اموال انساني را به مخاطره اندازد و يا آن كه به نحو قابل ملاحظه ­اي در روند درست و مطلوب زندگي يا اموال انساني ايجاد اختلال نمايد.

در تعريف كوتاه ديگري آلودگي هوا را چنين بيان كرده ­اند: حضور مواد نامطلوب در هوا به مقداري كه بتواند اثرات مضر ايجاد نمايد. آلودگي هوا در عباراتي ديگر اين گونه تعريف شده است: وجود هر نوع آلاينده اعم از جامد، مايع، گاز يا تشعشع پرتوزا و غيرپرتوزا در هوا به مقدار و در مدت زماني كه كيفيت زندگي را براي انسان و ديگر جانداران به خطر اندازد و يا به آثار باستاني و اموال خسارت وارد آورد. آلودگي هوا ناشي از سوخت فسيلي خودروها در ايران، به خصوص در شهرهاي بزرگ به ويژه در كلان شهر تهران در وضعيت بحراني و خطرناك به سر مي­ برد. آلودگي هوا در تهران در موارد متعددي به حدي رسيده است كه مقامات محيط زيست و مقامات بهداشتي كشور وضعيت آلودگي هوا را خطرناك اعلام كرده و خروج از منزل را براي مردم، خطرناك اعلام كرده ­اند.

TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.