نمونه های کاربردی و اصولی مقاله نویسی از بخش های چکیده و مجموعه کلید واژه ها
نمونه های کاربردی و اصولی مقاله نویسی از بخش های چکیده و مجموعه کلید واژه ها
فروردین ۱۷, ۱۳۹۵
موضوعات پایان نامه مهندسی معماری
موضوعات جدید پایان نامه و تحقیق معماری
فروردین ۲۱, ۱۳۹۵
نمونه ی کاربردی و اصولی مقاله نویسی از بخش مقدمه مقاله

نمونه ی کاربردی و اصولی مقاله نویسی از بخش مقدمه مقاله

همراهان گرامی، امروز می خواهیم نمونه های دیگری از شیوه عملی مقاله نویسی را برای شما عزیزان ارائه دهیم.

 نمونه ای از مقدمه مقاله

آن چه نسل امروز ما را دچار نوعی سرگردانی و پریشانی می کند، از سوئی زندگی در جامعه ای اسلامی و آمیخته با فرهنگ و رسوم ایرانی است که قدمتی کهن دارد و از سوی دیگر رویارویی با مسأله ی ارتباط تمدن ها از طریق شبکه های ماهواره ای و اینترنت است که ملل مختلف را به گونه ای شگرف به یکدیگر نزدیک می سازد.بدیهی است که در هر جامعه، گروه یا قبیله، ارزش ها، الگوها و نگرش ها با یکدیگر فرق می کنند و حتی شامل آداب و عادات تغذیه، سبک پوشش، رفتار و کردار و سایر مسایل روزمره و اجتماعی نیز می شود. امروزه یکی از مسائلی که جوانان ما را در تضاد و تنش قرار می دهد، چگونگی روابط دختر و پسر با توجه به گرایش های فرهنگی، مذهبی، عرفی، اجتماعی و خانوادگی او می باشد. در حالی که در بسیاری از کشورهای جهان در صحنه های فیلم های مختلف سینمایی آزادی رابطه بین دختر و پسر مشهود است و این امر برای جوانان ما جاذبه ای است که خود را در جامعه ای این چنین رویایی و آرمانی ببیند، در این شرایط نسل جوان در میان انبوهی ابهام و پرسش اسیر است و نمی داند با این مسأله چگونه برخورد کند. در مورد نحوه ی رابطه با جنس مخالف دیدگاه های گوناگونی مطرح و مورد اعمال قرار گرفته است که دامنه ی آن از بسته ترین شرایط تا بازترین آن در نوسان است. برای نمونه، در جامعه ی ویتنام یک دخترحق ندارد بدون ملازمت یک زن کامل و شوهر دار از خانه خارج شود، اما در جامعه های غربی نظیر آمریکا از دختران جوان انتظار می رود وقتی پا به سن نوجوانی می گذارند قرار ملاقات های عشقی داشته باشند به نوعی عدول از آن را نوعی بی هنجاری در نظر می گیرند که مستلزم رسیدگی است. در ایران نیز عده ای تحت تأثیر رسانه های همگانی جهانی نظیر ماهواره، اینترنت و غیره، شیوه آمریکایی را پسندیده و سرلوحه خود قرار داده اند. بواقع رابطه با جنس مخالف در ایران بویژه نزد دانشجویان چگونه است و به چه سمت گرایش دارد؟ مسأله ای است که در این پژوهش روی آن تمرکز شده است.

او می خواهد متناسب با سنش، ژست و وجهه و کلیه احساسات و عواطفش و در رفت و آمدهایش در بوستان ها و رستوران ها، سینماها و جاهایی که مایل است، با دوستی از جنس مخالف خود ظاهر شود، اما مورد انتقاد و بدبینی همگان واقع نشود.

نسل امروز ما باید قادر باشد از طرفی بین عرف، نگرش های سنتی و دیرینه ی جامعه، ارزش های دینی و مذهبی و حتی شرایط خانواده ای که در آن پرورش یافته است و از سوی دیگر با افکار و گرایش های جدیدی که خاص ذهن پویای او و نشأت گرفته از پیچیدگی های دنیای امروز است، هماهنگی ایجاد کند.

TMRG
TMRG
گروه تحقیقاتی طلوع با هدف ارائه آموزش و مشاوره با روش های نوین در زمینه رشته های علوم انسانی، علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی پایه گذاری شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*