انجام پایان نامه کارشناس ارشد و رساله دکتری جغرافیا – برنامه ریزی شهری

نوشتن پروپوزال و انجام پایان نامه جغرافیا – برنامه ریزی شهری در مقطع ارشد

جغرافیا یک رشته متنوع است که هنرها و علوم اجتماعی و طبیعی، آموزش های گسترده ای را در بر می گیرد و به مسائل مطرح، از جمله تغییرات زیست محیطی، نابرابری های منطقه ای و جهانی و تحول اقتصاد و فرهنگ جهانی می پردازد. دانشجویان دیدگاه منسجمی از جهانی که به سرعت در حال تغییر و شیوهای که جامعه بر آن تأثیر می گذارد و تحت تاثیر آن قرار می گیرد را به دست می آورند. این مجموعه شامل گرایش ها و رشته های مختلفی است. گروه تحقیقاتی طلوع با به کارگیری اساتید مجرب، متعهد و متخصص خدمات انجام پایان نامه جغرافیا – برنامه ریزی شهری را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.

مجموعه علوم جغرافيايي دارای رشته های مختلفی می باشد که در ادامه به آنها اشاره می شود:

جغرافيا و برنامه ريزي شهري (Geography and Urban Planning)

این رشته دوره های برنامه ریزی شهری، دانش و مهارت هایی در حوزه های حاکمیت شهری، برنامه ریزی استراتژیک و توسعه سیاست، تاریخ و چارچوب نظری برنامه ریزی، امور شهری، پایداری اجتماعی و فرهنگی، تجزیه و تحلیل فضایی و برنامه ریزی حمل و نقل را در بر می گیرد.

جغرافيا و برنامه ريزي روستايي (Geography and Rural Planning)

تمرکز این حوزه بر بررسی وضعیت روستایی است. در این راستا، زمینه های نظری و روش شناختی برای مقابله با مشکلات محیط روستایی فراهم می کند. این رشته مطالعاتی همچون بر برنامه ریزی روستایی؛ جغرافیای روستا؛ جغرافیا حمل و نقل؛ و روش ها و برنامه های کاربردی برنامه ریزی روستایی را در بر می گیرد.

برنامه ريزي آمايش سرزمين (Land-use Planning)

این رشته به بررسی و مطالعه برنامه ریزی و توسعه زمین، نوع، مقدار و محل توسعه در یک شهر، روستا یا منطقه می پردازد. از کاربردهای این رشته می توان به  توسعه زمین، برنامه ریزی شهر، طراحی شهری، برنامه ریزی منطقه ای و مدیریت توسعه جامعه اشاره کرد.

مخاطرات محيطي (Environmental hazards)

جغرافياي سياسي (Political geography)

این رشته در اصل ترکیبی از دو رشته جغرافیا و علوم سیاسی است. این رشته به مطالعه چگونگی نفوذ قدرت های بزرگ به سایر نقاط سیاره زمین می پردازد. تغییرات جهانی اخیر مانند تغییرات اقلیمی، بحران پناهندگان در اروپا و جنبش های جدایی طلب نیاز به درک بین رشته ای از مسائل اجتماعی و محیطی دارند. دوره علوم سیاسی و جغرافیا با هدف فراهم کردن دانشجویان از مجموعه بین رشته ای ابزار لازم برای درک و حل این چالش های رو به رشد را فراهم می کند.

جغرافياي نظامي (Military geography)

طبيعت گردي (Nature Tourism/Ecotourism)

دانشجویان اکوتوریسم جنبه های اصلی گردشگری را بررسی می کنند، مانند اهمیت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی سفر، مهمان نوازی، اخلاق و تجارت. سپس، این رشته به مطالعه اکوتوریسم، از جمله توسعه پایدار، مسائل زیست محیطی، آموزش در فضای باز و طبیعت و کسب و کار زیست محیطی می پردازد. دانشجویان در مورد منابع طبیعی، تاریخ زیست محیطی، حفاظت و رشد و توسعه جامعه و همچنین جنبه های عملی اکوتوریسم، مانند برنامه ریزی سفر، آموزش بیابان و ایمنی، و مدیریت مالی و تجاری، آموزش هایی را فرا می گیرند. کاربردهای این رشته را می توان در رهبری گروه و راهنمای تور و آموزش اکوتوریسم مشاهده کرد

جغرافيا و برنامه ريزي گردشگري  (Geography and Tourism Planning)

جغرافیا و برنامه ریزی گردشگری به بررسی تعاملات میان گردشگران، بازدید کنندگان و ساکنان در داخل و خارج از کشور می پردازد.

آب و هواشناسي (Meteorology)

دانشجویان این رشته به مطالعه جو می پردازند (گازهایی که زمین را احاطه کرده اند) و تمرکزشان  بر آب و هوا و نحوه پیش بینی آن است. محدوده این مطالعه شامل آب و هوا، فیزیک جو و شیمی است. آب و هواشناسی مطالعه جو زمین است و دانشجویان این رشته دانش جامعی درباره هواشناسی به دست می آورند و مطالعاتی درباره رشته هایی مانند اقیانوس شناسی، زمین شناسی، علوم فضایی، علم محیط زیست، علم آب و هوا و شیمی جو خواهند داشت. از کاربردهای این رشته می توان به پخش (گزارش آب و هوا)، پژوهش، تدریس، بخش خصوصی و دولتی، مدیریت برنامه های حمل و نقل هوایی و یا مهندسی محیط زیست اشاره نمود.

آب و هواشناسي كشاورزي (Agricultural meteorology)

آب و هواشناسي كاربردي (Applied Meteorology)

مخاطرات آب و هوايي (Climate hazards)

تغييرات آب و هوايي اقليمي (Climate change)

آب و هواشناسي سينوپتيك (Synoptic Meteorology)

آب و هواشناسي شهري (Urban Meteorology)

آب و هواشناسي ماهواره اي (Satellite Weather)

ژئومورفولوژي (Geo-morphology)

ژئومورفولوژی مطالعه خصوصیات توپوگرافی طبیعی است که  فرآیندهای جهانی را شکل می دهند. این رشته بر فرآیندهای ژئومورفولوژیکی که اهمیت اجتماعی دارند، از جمله تأثیر شهرنشینی بر محیط فیزیکی و خطراتی مانند سیل، فرسایش ساحلی و افزایش سطح دریا تاکید دارد. کاربردهای این رشته را می توان رد سازمان های تحقیقاتی و نظارتی دولتی، شهرداری ها، سازمان های برنامه ریزی، بخشهای آبرسانی یا شرکت های مشاوره زیست محیطی مشاهده نمود.

برنامه ريزي محيطي (Environmental planning)

هيدروژئومورفولوژي در برنامه ريزي محيطي (Hydro-geomorphology in environmental planning)

درس های مربوط به رشته جغرافیا – برنامه ریزی شهری

دروس اصلی مشترک جغرافیا – برنامه ریزی شهری

جغرافياي جمعيت ايران – جغرافياي روستائي ايران – جغرافياي شهري ايران – جغرافياي اقتصادي ايران ۱: کشاورزي – جغرافياي اقتصادي ايران ۲: صنعت، حمل و نقل انرژي – اصول علم اقتصاد – نظريه هاي اقتصاد و اقتصاد توسعه – متون جغرافياي انساني به زبان خارجي ۱ و ۲ – نقشه ها و نمودارهاي موضوعي در جغرافياي انساني – ويژگي هاي جغرافيايي انساني مناطق خشک ايران – جغرافيا و صنعت توريسم – ويژگي هاي جغرافيائي کشورهاي توسعه يافته – ويژگي هاي جغرافيائي کشورهاي اسلامي – ويژگي هاي جغرافيائي آسياي ميانه – جغرافياي تاريخي (با تاکيد بر ايران) – جغرافياي طبيعي در برنامه ريزي شهري و روستائي – کاربرد جغرافياي طبيعي در برنامه ريزي شهري و روستائي.

دروس اختصاصي گرايش جغرافيايي روستايي

اصول و روشهاي برنامه ريزي روستائي – روابط متقابل شهر و روستا با تاکيد بر ايران – اقتصاد روستائي – برنامه ريزي روستائي در ايران – کارگاه برنامه ريزي روستائي – پايان نامه.

دروس اختصاصي گرايش جغرافياي شهري

اقتصاد شهري – شهرها و شهرک هاي جديد – روايط متقابل شهر و روستا با تاکيد بر ايران – اصول و روش هاي برنامه ريزي شهري – برنامه ريزي شهري در ايران – کارگاه برنامه ريزي شهري و منطقه اي – پايان نامه.

پایان نامه رشته جغرافیاوبرنامه ریزی شهریjpgنرم افزارهای رشته جغرافیا – برنامه ریزی شهری

Atlas World – Orbit – PC Globe – Our earth – PCI Geomatica – Surfer – Google earth – World Atlas 3D – AutoCAD Map 3D – ER Mapper – Arc Hydro – Arc GIS – Seterra Geography – IDRISI ANDES – Compass – ايران پل نور – لیزرل – پاجک – پی ال اس – حسابرس روستا.

فهرست موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری

گروه تحقیقاتی طلوع برای آشنایی شما عزیزان با حیطه های پژوهشی رشته جغرافیا- برنامه ریزی شهری، لیستی از موضوعات بروز و کاربردی برای انجام پایان نامه، پروپوزال و تحقیقات شما را ارائه می نماید. برای دسترسی به موضوعات پایان نامه و تحقیق مربوطه بر روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید.

موضوع پایان نامه رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری-بخش اول

موضوع پایان نامه رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری-بخش دوم

موضوع پایان نامه رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری-بخش سوم

فهرست مطالب آموزشی رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری

گروه تحقیقاتی طلوع برای آشنایی شما عزیزان با رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری، لیستی از مطالب آموزشی بروز و کاربردی را ارائه می نماید. برای دسترسی به این مطالب بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فهرست مطالب آموزشی رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری

خدمات گروه تحقیقاتی طلوع در زمینه انجام پروپوزال و پایان نامه جغرافیا – برنامه ریزی شهری

خدمات گروه تحقیقاتی طلوع در زمینه انجام پایان نامه جغرافیا – برنامه ریزی شهری شامل:

 • انتخاب موضوع بر اساس جدیدترین موضوعات پایان نامه جغرافیا – برنامه ریزی شهری
 • ارائه جدیدترین مقالات به عنوان مقاله بیس پایان نامه رشته جغرافیا – برنامه ریزی شهری
 • انعقاد قرارداد با دانشجو و زمان بندی انجام هر یک از مراحل انجام پایان نامه با توجه به نوع پایان نامه یا پروژه مورد توافق
 • انجام پایان نامه کارشناسی ارشد جغرافیا – برنامه ریزی شهری
 • نوشتن پروپوزال در رشته جغرافیا – برنامه ریزی شهری و تمامی گرایش های مرتبط آن
 • نوشتن فصول بر مبنای فازبندی پروژه و تسویه مرحله ­ای همزمان با پیشرفت قرارداد
 • نوشتن فصل اول یا کلیات پژوهش پایان نامه جغرافیا – برنامه ریزی شهری
 • نوشتن فصل دوم یا ادبیات یا مبانی نظری پژوهش پایان نامه جغرافیا – برنامه ریزی شهری
 • نوشتن فصل سوم یا روش شناسی یا متدلوژی پژوهش پایان نامه جغرافیا – برنامه ریزی شهری
 • نوشتن فصل چهارم یا تجزیه و تحلیل آماری یا تحلیل یافته های پژوهش پایان نامه جغرافیا – برنامه ریزی شهری
 • نوشتن فصل پنجم یا نتیجه گیری و پیشنهادات پایان نامه جغرافیا – برنامه ریزی شهری
 • نوشتن سمینار پایان نامه رشته جغرافیا – برنامه ریزی شهری
 • انجام پروژه های کلاسی رشته جغرافیا – برنامه ریزی شهری
 • برگزاری جلسات تلفنی میان دانشجو و پژوهشگر مربوطه
 • انجام کلیه اصلاحات در تمامی مراحل انجام پایان نامه یا پروژه طبق قرارداد
 • برگزاری جلسه توجیهی حضوری برای دانشجو به منظور آمادگی دفاع از پایان نامه
 • انجام اصلاحات بعد از دفاع پایان نامه

انجام پایان نامه جغرافیا – برنامه ریزی شهری در گروه تحقیقاتی طلوع

گروه تحقیقاتی طلوع با بیش از یک دهه تجربه و با هدف متحول سازی در زمینه مشاوره و کمک به دانشجویان با همکاری تیم گسترده ای از پژوهشگران با تجربه و توانمند در رشته جغرافیا – برنامه ریزی شهری آمادگی انجام پایان نامه جغرافیا – برنامه ریزی شهری با موضوعات جدید را دارا می باشد. هدف اصلی گروه تحقیقاتی طلوع کمک به دانشجویان در راستای آموزش شخصی سازی شده است. برای دریافت مشاوره رایگان انجام پایان نامه جغرافیا – برنامه ریزی شهری همین الان فرم گروه تحقیقاتی طلوع را پر نمایید یا با ما به صورت تلفنی، ایمیلی و حضوری در ارتباط باشید.


همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.


نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

شماره شما

مقطع تحصیلی شما

پیام شما

عبارت زیر را عینا وارد کنید.

captcha